Kariyerinizde hızla yükselmek ve rakiplerinizden ayrılmak istiyorsanız MBA programları, özellikle de yurtdışında yapılacak MBA programları, biçilmiş kaftandır. Kariyer hedeflerinize uygun, saygınlığı olabildiğince yüksek bir MBA programını seçmek zor olmamasıyla birlikte çok iyi düşünülmesi gereken bir karardır.

 

 

İngiltere dünyadaki en iyi üniversitelerin birçoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu okulların sunduğu MBA programları da dünyanın en iyi MBA programları arasında gösterilmektedir. Financial Times (FT) Global MBA Sıralaması 2017’ye göre ilk 100’de İngiltere’nin 13 üniversitenin MBA programları bulunurken, QS Global MBA Sıralaması 2018’e göre ise 12 üniversitenin MBA programı dünyadaki en iyi 100 MBA programı arasında yer almaktadır.

 

  1. Cambridge Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 5

QS Global MBA sıralaması: 19

 

Judge İşletme Okulunda verilen tam zamanlı MBA programı 12 ay sürerken 51 bin pound ücret gerektirmektir. 1990 yılında kurulan ve bir ölçüde yeni sayılabilecek okul bununla birlikte üniversitenin yüzlerce yıllık akademik geçmişine de ortaktır ve bu mirası öğrencilerine sunmaktadır. Okulun temel amacı bireyleri, organizasyonları ve toplumu pozitif yönde dönüştürmektir.

 

Okulun ayrıca 20 ay süren ve eğitimin 16 hafta sonunda verildiği Yönetici MBA programı da mevcuttur.

 

  1. London Business School

Financial Times sıralaması: 6

QS Global MBA sıralaması: 5

 

Tam zamanlı MBA programının 15, 18, 21 ay sürdüğü işletme okulunda ücret 75 bin pound’dur. Eğitim almaya başladıktan sonra MBA’in bir parçası olarak dünyada 30’un üstünde akademik partner kuruluşunda çalışmalar yapabilirsiniz. Okul dinamik öğrenme yöntemleri ile kişisel gelişimi destekleyen bir müfredat ve öğrenim platformu sunmaktadır. Okulun 130 ülkede bulunan 36 binin üzerindeki mezunu ile çok geniş bilgi, iş deneyimi ve iş fırsatları paylaşımı yapabilirsiniz.

 

  1. Manchester Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 30

QS Global MBA sıralaması: 55

 

Alliance Manchester İşletme Okulunda tam zamanlı MBA programı 12, 15, 18 aylık opsiyonlarda alınabilmektedir ve 42 bin poundluk bir ücrete mal olmaktadır. Global yarı zamanlı MBA programına da katılabilirsiniz. Bu eğitiminizi Manchester, Dubai, Hong Kong, Sao Paulo, Şanghay veya Singapur kampüslerinin arasından seçtiğiniz üç farklı yerde yapabilirsiniz.

 

  1. Oxford Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 33

QS Global MBA sıralaması: 9

 

Said İşletme Okulunun tam zamanlı MBA programı bir yıl sürmektedir ve 52 bin pound tutmaktadır. Program dersler, seminerler, grup çalışması ve takım projelerinden oluşmaktadır. Okul MBA programının yanı sıra ilave olarak diğer fakültelerde 1 yıllık mastır yapabilme imkanı sunmaktadır.

 

  1. City, Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 42

QS Global MBA sıralaması: 72

 

Tam zamanlı MBA programı 12 aylıktır ve 41 bin pound ücrete sahiptir. Silikon Vadisi, Çin, Küba ve İsrail olmak üzere uluslararası seçmeli eğitim modülleri mevcuttur. Ülkenin başkenti Londra’da bulunan Cass İşletme Okulu Eylül 2018’de başvuruları kabul etmektedir.

 

  1. Lancaster Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 42

QS Global MBA sıralaması: 97

 

12 ay süren ve 29 bin pound ücretli tam zamanlı MBA programı Londra’daki eğitim ile birlikte yurtdışı eğitim turunu da içermektedir.

 

  1. Warwick Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 44

QS Global MBA sıralaması: 41

 

Tam zamanlı MBA programı 12 ay sürelidir ve 35 bin pound ücretindedir. Girişimcilikte uzmanlaşma olanağı mevcuttur. Eğitim on-line olarak da alınabilmektedir.

 

  1. Imperial College London

Financial Times sıralaması: 45

QS Global MBA sıralaması: 16

 

12 ay süren tam zamanlı MBA programı 47 bin pound tutarken Yönetici MBA programı yarı zamanlı olarak 23 ay sürmektedir ve 57 bin poundluk bir ücret gerektirmektedir. MBA programının amacı gelecekteki iş ve toplum liderlerini yetiştirmektir.

 

  1. Cranfield Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 53

QS Global MBA sıralaması: 40

 

13 ay süren ve 36 bin pound tutan tam zamanlı MBA programının yanı sıra Yönetici MBA programı da mevcuttur. 

 

  1. Durham Üniversitesi

Financial Times sıralaması: 75

QS Global MBA sıralaması: 67

 

Durham Üniversitesi İşletme Okulunun MBA programı 12-15 ay sürmektedir ve öğrenim ücreti 28 bin pounddur (2017). Girişimcilik, danışmanlık ve teknoloji genel başlıkları altında alınabilen eğitim sırasında staj yapabilirken kendi işinizi kurma çalışmalarına da girişebilirsiniz.

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir