Saskatchewan Polytechnic College

Saskatchewan Polytechnic College, öğrencilerine Moose Jaw, Prince Albert, Regina ve Saskatoon’daki kampüslerinde eğitim fırsatları suna politeknik bir devlet kolejidir. Bir politeknik kolej olarak sertifika, diploma ve derece programları ve uygulamalı eğitimler dahil tüm programlarında işveren ve öğrenci ihtiyacına uygun içerikler ve araştırma projeleri sunar. Saskatchewan Polytechnic College uygulamalı araştırma projeleri, işverenlerin yenilikçiliği desteklemek için fakülte uzmanlığından yararlanma ve öğrencilere eleştirel düşünme becerilerini geliştirme fırsatı sunma konularına özellikle odaklanmış bir kurumdur.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Saskatchewan Polytechnic College’ın vizyonu, öğrenci ve pazar ihtiyaçlarını karşılayan, duyarlı, uygulamalı eğitim ve araştırma alanlarındaki uzmanlığı ile küresel olarak Kanada’da ilk tercih edilen politeknik kolej olmaktır. Esnek, yaşam boyu öğrenme fırsatları suna okul,  öğrencilerin ve mezunlarının kariyerlerinde ilerlemelerini ve becerilerini sürekli olarak geliştirmelerini hedefler.

Bu amaçla da, Saskatchewan’ın tek politeknik okulu olarak, eyaletin ekonomik ve sosyal refahına önemli katkılar sağlayacak şekilde, gerek endüstri, gerekse diğer eğitim kurumları ve hükümet ile stratejik ortaklıklar ve ittifaklar geliştirmektedir. Eğitimlerin içeriğini oluşturmada, işverenlerle ortak çalışmalar yürütür.

  • Kampüs bünyesinde, Yemek servisi; Kütüphane; Öğrenci Derneği; Test Merkezleri; Fitness Merkezleri ve Spor Salonları ve uluslararası öğrenci destek merkezi bulunur.

Programların içeriği:

Uluslararası öğrenciler için işletme yönetimi alanındaki sertifika ve diploma programlarının yanı sıra, biyoteknoloji, kimya bilimleri, doğal kaynak yönetimi programları, teknik programlar, siber güvenlik, bilgisayar teknolojileri ggibi pek çok farklı alandaki program seçenekleri ile öne çıkar.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Saskatoon şehri:

Saskatoon, Saskatchewan’ın en büyük şehri ve Métis halkının anavatanıdır. Güney Saskatchewan Nehri ile bölünen Saskatoon, nehir üzerindeki dokuz köprüsü ile “Bridge City” olarak tanımlanır. 246.000 nüfusu ile Saskatoon bölgenin ekonomik ve kültürel merkezidir. Alışveriş merkezleri, marketler, kütüphaneler, rekreasyon kompleksleri, sinema salonları, sağlık tesisleri, parklar ve daha fazlası gibi birçok olanakla Saskatoon, öğrencinin ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir.

Saskatchewan Polytechnic College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan sertifika, diploma programları için;

TOEFL iBT: Min 86.0

IELTS overall: Min 6.0

Üniversite mezuniyeti sonrası alınan uzmanlık programları için ise:

TOEFL iBT: Min 90.0

IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Saskatchewan Polytechnic College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim DanışmanlığıApplyBoard yetkili temsilcisi olarak;  Saskatchewan Polytechnic College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.