Fleming College

Fleming College ilk olarak 1967’de uygulamalı sanatlar ve teknoloji koleji olarak açıldı. Peterborough Şehrindeki Kawarthas’ın kalbinde yer alan Fleming Sutherland Kampüsü, yaklaşık 4.380 tam zamanlı öğrenciyle üniversitenin en büyük kampüsüdür. 200 dönümlük park benzeri yeşil alana sahip kampüs, en gelişmiş öğrenme ve öğretme olanaklarına ve altı kampüs içi öğrenci yurduna sahiptir. Fleming College, adını Kanadalı ünlü bir vizyoner, mühendis ve mucit olan Sir Sandford Fleming’den alır. Fleming, 1827’de İskoçya’nın Kircaldy şehrinde doğdu ve 1845’te Peterborough’a taşındı. Trans-Kanada demiryolu inşaatı, ilk Atlantik-Atlantik telefon kablosu, Evrensel Standart Zaman’ın icadı ve Kanada’nın ilk posta pulu tasarımı kendisine aittir.

  • Frost Kampüsü nehirlerin, göllerin ve yeşil alanların doğal güzelliği ile çevrilidir. Lindsay’in Kawartha Göller Şehri’ndeki tarihi şehir merkezine yakın bir konumda bulunan öğrenci dostu topluluk, dört mevsim boyunca dışarı çıkmak ve keşfetmek için çok sayıda fırsat sunuyor. Fleming College, Kanada’nın önde gelen çevre kuruluşlarından birine ev sahipliği yapar. En üst düzeyde endüstri sürdürülebilirlik standartlarına ulaşmayı hedeflerken karbon ayak izlerini azaltmak için sürekli çaba sarf etmektedir. Frost kampüsü öğrenciler için yaşayan, öğrenen bir laboratuvardır ve birçok yeşil dostu özellik içerir.
  • Sutherland Kampüsü, Peterborough şehir merkezinin canlı, öğrenci dostu yaşam tarzını yansıtır. Sanat, İşletme, Sağlık, Adalet ve Toplumsal Kalkınma ve Ticaret ve Teknoloji alanlarında 75+ tam zamanlı program bulunmaktadır. Tüm programlar mezunların başarılı bir kariyere hazır olmalarını sağlamak için uygulamalı ve uygulamalı öğrenme sunmaktadır.
  • Fleming College, düzinelerce yarı zamanlı ve sözleşmeli eğitim kursunun yanı sıra, bölge okul kurullarıyla ortaklaşa ikili kredi kursları sunmaktadır.
  • Spa & Kliniği, Fulford’s Bistro, Kawartha Ticaret ve Teknoloji Merkezi, Sağlık Bilimleri Kanadı, Peterborough Spor & Sağlık Merkezi, Fleming Spor Kompleksi, Bowers Park Beyzbol Pırlantaları, Doğal Rekreasyon Parkurları, Varsity, Extramural ve Intramural Spor ve birden çok yemek ve konaklama seçeneği.

Programların içeriği:

Uluslararası öğrenciler için işletme yönetimi alanındaki sertifika ve diploma programlarının yanı sıra, biyoteknoloji, bilgisayar teknolojileri, inşaat, mutfak sanatları, çocuk gelişimi ve eğitimi alanlarında çeşitli diploma programları sunulur. Yüksek lisans seviyesindeki sertifika programlarında ise, mekatronik, yapay zekan ve sanal gerçeklik, tedarik zinciri yönetimi, kablosuz bilişim ağları programları ön plana çıkar.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Peterborough şehri:

Peterborough, Kanada’nın Ontario eyaletinin güneyinde, Toronto’nun 125 kilometre kuzeydoğusunda, Otanabee Nehri üzerine kurulmuş bir şehirdir. 2010 yılı itibarıyla tahmini nüfusu 121.054’tür. Peterborough, eyaletin sayfiye alanı olarak tanınan Kawarthalar’ın girişi olarak da bilinir.

Fleming College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan sertifika, diploma programları için;

TOEFL iBT: Min 86.0

IELTS overall: Min 6.0

Üniversite mezuniyeti sonrası alınan uzmanlık programları için ise:

TOEFL iBT: Min 90.0

IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Fleming College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Fleming College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.