Parkland College

1973 yılında kurulan Parkland College, Saskatchewan’daki ilk devlet kolejidir. 45 yıldan uzun bir süredir Parkland College, Parkland bölgesinde yaşam boyu eğitim standardının belirleyicisi olmuştur. Bugüne kadar, toplumun ihtiyaçlarına yönelik programlar geliştirmesi ile ün yapmıştır. Altı kampüsü, bir eğitim merkezi ve çok çeşitli program ve hizmetleriyle Parkland College lisans dereceleri, diplomalar ve sertifikalar ve yetişkin temel eğitimini içeren çok çeşitli programlar sunmaktadır.

Doğu Saskatchewan’da bulunan Parkland College, yaşam boyu başarının temeli olarak yüksek kaliteli, öğrenci merkezli eğitim sunar. Vizyonu, kaliteli eğitim ve öğretimde Saskatchewan’ın lideri olmaktır. Parkland College, yeniliğe ve sürekli öğrenmeye, kapsayıcılığa ve çeşitliliğe, merhamet ve saygıya, duyarlılığa ve hesap verebilirliğe değer verir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Parkland College’daki öğrenci dağılımı Bangladeş, Brezilya, Şili, Fiji, Jamaika, Hindistan, Mauritius, Nepal, Nijerya, Filipinler, Ukrayna ve Vietnam’dan gelen öğrenciler tarafından zenginleştirilmiştir.

  • Parkland College‘ın Yorkton Kampüsü ve Ticaret ve Teknoloji Merkezi, Good Spirit Gölü’ne ve Madge Gölü’ne yakın bir yerde bulunur; burada balık tutabilir, tekne gezintisi, yürüyüş, kano ve golf oynayabilirsiniz.
  • Saskatchewan Hükümeti tarafından tanınan ve akredite edilen eğitimi ile köklü bir devlet kolejidir.
  • Saskatchewan Politeknik veya Conestoga programlarına geçiş imkanları sunar.
  • 25 ila 40 öğrenciden oluşan küçük sınıflarda eğitim alma fırsatı
  • Samimi ve rahat bir atmosfer
  • Yerinde destek hizmetleri
  • Gerçek bir Kanada kültürü
  • Saskatchewan misafirperverliği ve istihdam fırsatları

Programların içeriği:

Okul özellikle işletme, ekonomi, tarım ve otomotiv programları ile öne çıkar.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Parkland College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan diploma programları için: TOEFL iBT: Min 81.0 / IELTS overall: Min 6.5

Okulda sunulan uzmanlık sertifika programları için: TOEFL iBT: Min 88.0 / IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Parkland College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Parkland College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.