Stenberg College

Stenberg College, British Columbia eyaletinde, Vancouver şehrinin banliyösü Surrey bölgesinde 1990 yılında Mary Jane Stenberg tarafından kurulmuş özel bir kolejdir.  Sağlık, çocuk bakımı ve iş alanlarında uzmanlaşmış sertifika ve diploma programları sunmaktadır.

Stenberg College, 2003 yılında, The Education Company Inc (TEC) tarafından satın alınmıştır. 2006 yılında ‘Psikiyatri Hemşireliği’ programı eğitimini başlatmıştır. 2010 yılında ‘Erken Çocukluk Eğitimi’ kampüsünü açmıştır. 2011 yılında ise ‘Kardiyoloji Teknolojisi Diploması’ programını Alberta’daki ilk eyalet dışı laboratuvar sitesi ile ulusal çapta genişletmiştir. Her geçen yıl Sağlık alanındaki çalışmaları ve laboratuarları ile eğitim alanını genişletmektedir.

Stenberg College, seçkin eğitim kadrosunun katkılarıyla, toplumun değişen ihtiyaçlarına cevap veren dinamik eğitim programları ile dikkat çeker.

Stenberg College, British Columbia Teknoloji Enstitüsü (BCIT) ve Yorkville Üniversitesi ile bazı programlar için artikülasyon anlaşmalarına sahiptir.

  • Stenberg College, Kanada’nın en çeşitli ve kültürel açıdan zengin şehirlerinden biri olan Surrey’de bulunmaktadır.
  • Stenberg College öğrencileri, eğitmenlerinden kişisel ilgi görür; küçük ve destekleyici sınıf ortamlarında düşüncelerini ve görüşlerini açıkça dile getirebilirler.
  • Stenberg College’da her dönem çok sayıda program seçeneği bulunur; her yıl üç giriş tarihi vardır.
  • Stenberg College, profesyonel toplulukla doğrudan ilişki halinde, belirli beceri setleri için endüstri taleplerini karşılamayı ve böylece mezunlara istihdam ve başarı için mümkün olan en yüksek fırsatı sunmayı hedefleyen programlar geliştirir.

Programların içeriği:

Terapistlik, Eğitim Danışmanlığı, Hastane Destek Uzmanı, Tıbbi Ofis Asistanı, Optikçi, Labarotuvar Asistanı, Bakım Ünitesi Hemşiresi, Eczacı Teknikeri, Uygulamalı Hemşirelik, İlk Çocukluk Eğitimi, İşletme ve Pazarlama gibi alanlarda eğitim sunulmaktadır.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Surrey Hakkında:

Surrey, Kanada’nın British Columbiya eyaletinde Metro Vancouver  bölgesinde yer alan bir şehirdir. Şehrin toplam nüfusu 508,604’tür. Surrey, Kanada’nın kültürel çeşitlilik açısından en zengin bölgelerinden biri olması ile tanınır. Arkadaş canlısı, misafirperver ve samimi insanları ile akla gelir. Vancouver şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunur.

Stenberg College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan sertifika ve diploma programları için: IELTS overall: Min 6.0

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Stenberg College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Stenberg College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.