Mohawk College

Ontario’daki devlet kolejinin en büyüklerinden biri olan Mohawk College, dünya çapında 90’dan fazla ülkeden 4.000’den fazla uluslararası öğrenciyi ağırlar. Mohawk College, öğrencilere co-op ‘lu (staj içerikli) programlarından, laboratuvarlara ve simülasyonlara kadar çeşitli deneyimsel öğrenme yöntemlerini içeren zengin bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Fakülteleri arasında, sağlık, teknoloji ve işletme başta olma üzere çok çeşitli seçenekler mevcut olup 170’ten fazla program seçeneği sunar. Uluslararası öğrencilere açık 100’den fazla program vardır.

Uluslararası öğrenci nüfusu, Mohawk College kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Mohawk College, uluslararası öğrencileri özel personel, hizmetler, sosyal fırsatlar, dil eğitimi ve daha fazlası ile destekler. Sadece uluslararası öğrenciler için öğrenci başarı atölyeleri, film önerileri, diğer öğrencileri tanımak için kahve kulüpleri gibi etkinlikler düzenlenir. Buna ek olarak, uluslararası öğrenciler Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) ve ESL programlarında İngilizcelerini geliştirip sonra bölüm programlarına başlayabilir.

  • Fennell kampüsü, Mohawk College kampüslerinin en büyüğüdür. Ontario, Hamilton’da yer almaktadır.
  • Fennell Kampüsü, Mohawk College tarihindeki en büyük yenilemeden geçmiştir. Yaşamak ve eğitim almak için hoş bir yer olarak yeniden tasarlanan yenileme, enerji verimliliğini, engelsiz erişimi ve daha fazlasını hedeflerken modern bir yaşam alanı da yaratmıştır. Öğrenciler, en gelişmiş ekipmanlara ve David Braley Atletizm ve Rekreasyon Merkezi ve Dijital Baskı Laboratuvarı gibi modern olanaklara erişebilirler.
  • Mohawk College‘ın vizyonu “Geleceğe hazırlanma ve yaşam boyu öğrenimdir.”

Programların içeriği:

Okul özellikle havacılık, mimari, animasyon, kimya, inşaat, bilgisayar, mühendislik, çevre bilimleri, oyun tasarımı, robotik programları ile öne çıkar.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Hamilton Şehri: 

Hamilton, yarım milyondan fazla nüfusu ile Kanada’nın en büyük şehirlerinden biridir. Toronto’dan sadece bir saat uzaklıkta bulunan Hamilton, canlı ve çok kültürlü bir şehirdir. Hamilton birçok restoran, mağaza ve sanat galerisine sahip büyük bir şehir olmasına rağmen, doğasıyla da ünlüdür. Hamilton, bölgede 100’den fazla şelalesi bulunan “Dünyanın Şelale Başkenti”dir. Keşfedilecek ve yürüyüş yapılacak binlerce dönümlük park alanı mevcuttur.

Mohawk College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan diploma programları için: TOEFL iBT: Min 83.0 / IELTS overall: Min 6.0

Okulda sunulan uzmanlık sertifika programları için: TOEFL iBT: Min 88.0 / IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Mohawk College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Mohawk College  başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.