SAIT – Southern Alberta Institute of Technology

SAIT – Southern Alberta Institute of Technology, 1916 yılında Kanada’nın Calgary kentinde kurulan politeknik bir üniversitedir (degree instutite). SAIT – Southern Alberta Institute of Technology uygulamalı eğitimde dünya lideridir ve yılda 200’den fazla şirkete 100’den fazla kariyer programı, 1.300+ sürekli eğitim kursu ve kurumsal eğitim kursu sunmaktadır. SAIT – Southern Alberta Institute of Technology öğrencileri sekiz akademik okulda eğitim alır: İşletme, İnşaat, Enerji, Sağlık ve Kamu Güvenliği, Ağırlama ve Turizm, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Üretim ve Otomasyon ve Ulaşım. Benzersiz laboratuvarlarda ve sınıflarda uygulamalı öğrenme, çözüm odaklı araştırma ve endüstri ortaklarıyla girişimci işbirlikleri SAIT – Southern Alberta Institute of Technology, öğrencilerinin mezun olduklarında kariyer için hazır olmalarını sağlar.

  • SAIT – Southern Alberta Institute of Technology mutlu, sağlıklı ve başarılı bir öğrenci yaşamını, kulüplerden derslere ve atletizmekadar destekler. SAIT Uluslararası Merkezi, uluslararası öğrencilere varıştan mezuniyete kadar destekleyici ve kapsayıcı bir ortam sunmaktadır.
  • SAIT’in ana şehir kampüsü, öğrencilerin Calgary deneyimini ve kampüsteki yaşam standardını en üst düzeye çıkarmak için merkezi bir konuma sahiptir. Öğrenciler alışveriş, restoranlar ve iş fırsatlarına kolayca erişebilir.

Programların içeriği:

Okulda işletme, inşaat, petrol mühendisliği, coğrafi bilgi sistemleri alanlarında 4 yıllık lisans programlarından, Teknoloji altyapısı yüksek lisans programlarına, daha pek çok alanda diploma ve sertifika programları sunulur. Özellikle, petrol, su ve atık su sistemleri, enerji altyapıları, uçak yapı mühendisliği, havacılık sistemleri, enerji, otomotiv mühendisliği gibi oldukça spesifik alanlardaki sertifika programları ile ön plana çıkar.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Calgary Hakkında:

Calgary, Alberta’nın güneyinde yer alan canlı ve modern bir şehirdir. 1.4 milyon nüfusu ile Calgary, Kanada’nın dördüncü büyük şehridir. Calgary çok kültürlü bir karaktere sahiptir ve çok çeşitlidir; şehirde 150’ye yakın farklı dil konuşuluyor. Calgary, vatandaşlarının dostu ve misafirperverliğinin yanı sıra çevresinin doğal güzelliği ile de ünlüdür. Calgary, kısa bir süre önce Economist İstihbarat Birimi tarafından dünyanın en yaşanabilir 5. şehri oldu.

SAIT – Southern Alberta Institute of Technology Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan sertifika, diploma programları için:

TOEFL iBT: Min 80.0

IELTS overall: Min 6.0

Lisans ve yüksek lisans programları için:

TOEFL iBT: Min 90.0

IELTS overall: Min 6.5

SAIT – Southern Alberta Institute of Technology Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; SAIT – Southern Alberta Institute of Technology  başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.