Selkirk College

British Columbia’nın konuksever West Kootenay bölgesinde yer alan Selkirk College, 1966’dan bu yana, ulusal olarak tanınmış 60’tan fazla programla yenilikçi ve benzersiz öğrenme fırsatları sunmaktadır. Selkirk College International, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri karşılamaya ve tüm Selkirk College öğrencilerine çalışmalarının bir parçası olarak uluslararası bir deneyim yaşama fırsatı sunmaya kendini adamıştır.

  • Selkirk College, Britanya Kolombiyası’nın yedi milli parkının dördüne ev sahipliği yapan muhteşem bir nehir, göl, şelale, plaj, mineral kaplıca, alpin çayırları ve karla kaplı dağların bulunduğu Kootenays’ta yer almaktadır.
  • Selkirk College, kaliteli öğrenci hizmetleri ve olanakları sağlayacak kadar büyüktür, ancak bireysel destek, küçük sınıf boyutları ve çoğu ortaöğretim sonrası kurumda bulunmayan ekstra bir dikkat dozu sunacak kadar küçüktür. Eğitmenler öğretmenlerden daha fazlasıdır, kendi alanlarında uzman kişilerle paylaşmak için gerçek dünya deneyimine sahip uzmanlardır.
  • İşveren danışma kurullarının desteği, heyecan verici kooperatif eğitim seçenekleri ve olağanüstü bir B.C. lise sonrası transfer sistemi, öğrencinin hedeflere ulaşması için sınırsızdır. Ayrıca, Selkirk College’da uygun fiyatlı eğitim, ortaöğretim sonrası eğitimi erişilebilir kılmaktadır.
  • İster öğrenci liderliği ister öğrenci kulüpleri ve Çevre Kulübü ya da Acro Yoga gibi öğrenci önderliğindeki etkinlikler yoluyla olsun, Koleje katılmanın birçok farklı yolu vardır!

Programların içeriği:

Selkirk College, özellikle uygun fiyatlı üniversite geçiş programları ön lisans programları ile ön plana çıkmaktadır. Üniversite / lisans eğitimlerine devam etmeyi amaçlayan öğrenciler, öncelikle iki yıl temel eğitimlerini kolej bünyesinde tamamlayarak, sonrasında lisans tamamlama yapabilir. İşletme ve muhasebe alanlarında yüksek lisans seviyesinde programlar da sunulmaktadır.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül) Nisan sonu
Kış (Ocak) Ağustos sonu
Yaz (Nisan) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Selkirk College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan sertifika ve diploma programları için: IELTS overall: Min 6.0

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Selkirk College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Selkirk College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.