Okanagan College

Okanagan College, British Columbia eyaletinin Kelowna, Penticton, Salmon Arm ve Vernon şehirlerinde dört ana kampüsü bulunan bir devlet kolejidir. Kolej yılda yaklaşık 20.500 öğrenciye eğitim verir. British Columbia’nın ikinci büyük ticaret eğitimi veren kurumu olan Okanagan College çeşitli lisans, diploma ve sertifika programlarının yanı sıra üniversite geçiş programları ile ön lisans programları sunmaktadır.

  • Okanagan College Kelowna kampüsü, yaz aylarında su sporları ve kışın kayak yapmak için çeşitli eğlenceli aktivitelerle birlikte popüler bir seyahat noktası olan Okanagan Vadisi’nde bulunmaktadır.
  • Okanagan College kampüsleri çevresel açıdan sürdürülebilirdir ve öğrencilere ileri teknoloji ve kaynaklar sağlar.
  • Co-op çalışma içeren programları sayesinde öğrenciler, önemli iletişim hem de profesyonel ağ kurma becerilerini geliştirirken gerçek dünya deneyimi de edinir.

Programların içeriği:

Sanat, Sağlık ve Bilim, İşletme, Teknoloji ve Turizm alanlarında bir program yelpazesi sunulur.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Kelowna şehri:

Okanagan College’ın en büyük ve merkez kampüsüne ev sahipliği yapan Kelowna, Okanagan Vadisi’nin kalbinde yer almaktadır. Canlı ve modern kampüs kapsamlı öğrenci hizmetleri, atletizm ve eğlence aktiviteleri ve olanakları sunmaktadır. Öğrencilere, Kuzey Amerika’daki en sürdürülebilir ticaret eğitim tesislerinden biri de dahil olmak üzere, konuksever, kültürel açıdan çeşitliliğin hakim olduğu bir ortam sağlar. Özellikle uygun yaşam maliyetleri ile öğrenciler için bir çekim merkezidir.

Okanagan College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan lisans programları için: TOEFL iBT: Min 79.0 / IELTS overall: Min 6.5

Okulda sunulan diploma programları için: TOEFL iBT: Min 79.0 / IELTS overall: Min 6.0

Okulda sunulan uzmanlık sertifika programları için: TOEFL iBT: Min 79.0 / IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Okanagan College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Okanagan College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.