BCIT – British Columbia Institute of Technology

BCIT – British Columbia Institute of Technology (Türkçe adı ile British Columbia Teknoloji Enstitüsü) 1964’ten bu yana, British Columbia eyaletinin başkenti Vancouver’da ekonomiyi şekillendiren uzmanlar, profesyoneller ve yenilikçi bireyler yetiştiren bir eğitim kurumudur. BCIT – British Columbia Institute of Technology, eğitim stratejisini ders kitaplarının ve dersliklerin ötesine geçme üzerine kurmuştur. BCIT – British Columbia Institute of Technology öğrencileri, hızla değişen iş dünyasında, yeniklere öncülük etmek için gerekli teknik becerileri, gerçek dünya deneyimini ve problem çözme yeteneğini kazanır. Endüstri ile yakın işbirliği sayesinde, mezunlar, BCIT – British Columbia Institute of Technology ağı üzerinden küresel başarıya ulaşmaktadır. BCIT – British Columbia Institute of Technology bünyesinde, diploma ve sertifikalardan lisans ve yüksek lisans derecelerine kadar farklı program alternatifleri sunulmaktadır.

BCIT – British Columbia Institute of Technology, altı kampüsünde, 110 ülkeden yaklaşık 4.500’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. Fakülteleri ayrıca endüstri ile gerçekleştirdiği ortak çalışmalar kapsamında eğitim vermenin yanı sıra, uzman tavsiyesi verir ve fikirleri pazara sunmaya yardımcı olur. Okulları uygulamalı ve doğa bilimleri, işletme ve medya, bilgisayar ve bilişim, mühendislik, sağlık bilimleri ve ticaret gibi çeşitli konuları kapsar.

  • BCIT – British Columbia Institute of Technology’nin Vancouver’ın iş ve teknoloji merkezinde yer alan Downtown Kampüsü, yenilikçi bir bilişim teknolojileri öğrenme alanı olan son teknoloji Teknoloji Eğitim ve İşbirliği (TEC) Merkezine ev sahipliği yapmaktadır.
  • BCIT – British Columbia Institute of Technology mezunlarının, mezuniyetlerinden sonraki altı ay içinde işe yerleşme oranı % 98’tir.
  • Küçük sınıflara alanında uzman endüstri liderleri ve eğitmenlerden uygulamalı bir eğitim alan öğrenciler, eğitmenlerinden bire bir ilgi görür. Bu da öğrencilerin eğitmenleri ve programlarındaki öğrencilerle daha iyi iletişim kurma fırsatları anlamına gelir.
  • BCIT – British Columbia Institute of Technology bünyesinde, 300.000 metrekarelik son teknoloji Havacılık ve Uzay Teknoloji Kampüsü; bir yayın ve medya stüdyosu; bir adli tıp laboratuvarı bulunur.
  • BCIT – British Columbia Institute of Technology Downtown Kampüsü, sahip olduğu TEC Hub ile bilişim sektörünün liderlerini yetiştirir.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Vancouver şehri:

Kanada’nın British Columbia eyaletinin heyecan verici batı kıyısında yer alan Vancouver, en son 2010 yılında, dünyanın en yaşanabilir şehri seçildi. ‘Dağların denizle buluştuğu yer’ olarak nitelendirilen Vancouver, uzun dağlarla ve parlak Pasifik Okyanusu ile çevrilidir. Şehirde yaşam, modern bir şehrin kozmopolit cazibe merkezleri ile çarpıcı bir doğal çevre arasında ideal bir dengedir. Kanada’nın en ılıman iklimlerinden biri olup kış aylarında ülkenin en sıcak şehridir. Bu Olimpik şehir güvenli, arkadaş canlısı, nefes kesici güzellikte ve kültür açısından zengin bir üne sahiptir. Vancouver, dünyanın en iyi eğlence fırsatlarından ve kültürel etkinliklerinden bazılarını sunmaktadır. Golf ve birinci sınıf kayağın keyfini aynı gün içerisinde çıkarabilmeyi mümkün kılar. Sakinlerinin 1 / 3’ünden fazlası İngilizce dışında bir dil daha konuşur. Şehrin kültürel çeşitliliğine ilave olarak muhteşem mağazalar, restoranlar, tiyatrolar ve kulüplerde yer sosyal hayata renk katar.

BCIT – British Columbia Institute of Technology Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

BCIT – British Columbia Institute of Technology bünyesinde sunulan sertifika, diploma, lisans ve yüksek lisans programları için:

TOEFL iBT: Min 86.0

IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

BCIT – British Columbia Institute of Technology Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; BCIT – British Columbia Institute of Technology başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.