Sertifika Programları

Yurtdışında Sertifika Programları

Kimler Tercih Ediyor?

Yurtdışı sertifika programları son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir eğitim alternatifi olarak biliniyor. Sertifika programlarını özellikle kısıtlı zamanı olan, mesleki alanlarda kısa bir dönem içerisinde uzmanlaşmak ve iyi bir kariyer hedefleyen kişiler tercih ediyor. Mesleki bilgilerini artırmak, kariyerlerinde hızlı ilerlemek, yeni tecrübeler ve bakış açısı kazanmak isteyenler en çok sertifika programlarına katılıyor.

En Çok Hangi Ülkeler Tercih Ediliyor?

Türk öğrenciler en çok İngilizce sertifika programlarını tercih ettiğinden, bu dilde programlar sunan Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya’dayı tercih ediyor. Tamamen mesleki bir dalda uzmanlaşmaya dayalı ve daha çok pratiğe yönelik olan bu eğitim programını tercih ettiğinizde, en büyük kazancınız zamandır. Almak istediğiniz eğitime bağlı olarak 2 hafta süren programlar olduğu gibi, bazı sertifika programlarının süresi ise 1 yıla kadar çıkabiliyor.

Hangi Alanlarda Sertifika Programları Sunuluyor?

Bugün yurtdışında aklınıza gelen hemen her konuda sertifika eğitimi bulunabiliyor. İşletme, pazarlama, finans, hukuk, proje yönetimi, gazetecilik, moda tasarımı, aşçılık, film, prodüksiyon, reklam, halkla ilişkiler, dans gibi genel konular tercih edilebileceği gibi; 16mm dijital film, eğlence program oyunculuğu, mücevher tasarımcılığı gibi özel konular da sertifika programlarının çeşitliliği arasında yer alıyor. Bunların içinde son yıllarda en çok ilgi gören program ise ‘Uluslararası İşletme’ konulu sertifika programıdır.

Sertifika Programları Neden Tercih Ediliyor?

Eğitim alacağınız ülkeye göre lisans eğitimi için en az 3-4 yıl, yüksek lisans eğitimi için en az 1-2 yıla ihtiyacınız vardır. Master yapmak için gerekli olan zamanı ve yeterli ekonomik gücü olmayan kişiler kısa dönem sertifika veya diploma programlarına gün geçtikçe daha fazla ilgi gösteriyor. Özellikle profesyonel kariyerlerinde uzun aralar ile zaman kaybı yaşamak istemeyen profesyoneller, hem zaman verimliliği hem de ihtiyaçlarına uygunluk açılarından hedef ve ihtiyaçlarına yönelik sertifika programlarını tercih ediyor.

Uzmanlaşmak istenen konu ile ilgili birkaç ay eğitim alınması, ardından okulun anlaşmalı olduğu bir şirkette sertifika alınan konuda staj yapılması ve süresi dokuz ayı geçen programlardan sonra bir yıl yasal çalışma iznine sahip olunması, sertifika programlarını Türk öğrenciler için oldukça popüler hale getiriyor.

Dersler akademisyenlerin yanı sıra, konusunda uzman profesyoneller tarafından da veriliyor. Derslerin akademisyenler ve profesyoneller tarafından verilmesi öğrencilere bu kişilerin deneyim ve tecrübelerinden yararlanma, en son gelişmelerden haberdar olarak kendilerini geliştirme imkânı tanıyor.
Sertifika programlarının çoğunun sonunda çeşitli sürelerden oluşan staj olanakları bulunuyor. Üstelik bazı programların sunduğu ücretli iş avantajı ise eğitim için harcamış olduğunuz parayı geri kazanma fırsatı da sunmuş oluyor. Okuluna ve süresine göre değişmek ile birlikte genellikle her bütçeye uygun program bulmak mümkün.

Sertifika ve Diploma Programlarının Maliyeti

Ülkelere göre yaklaşık eğitim maliyetleri şu şekildedir

 

  1 Ay 3 Ay 6 Ay 9 Ay
İngiltere 1,300 £ 3,900 £ 8,040 £ 11,700 £
Amerika 1,800 US$ 5,000 US$ 8,500 US$ 7,500-15,000 US$
Kanada 1,200 CAD$ 3,500 CAD$ 6,500 CAD$ 9,500-15,000 CAD$
Avustralya 1,200 AU$ 3,500 AU$ 6,500 AU$ 8,000- 10,000 AU$

 

Yurtdışı Sertifika Programına Mayra Abroad Güvencesiyle Kaydolun!

Mayra Abroad olarak, bütçe ve hedeflerinize uygun bireysel analiz ve akademik danışmanlık ile uygun ülke, şehir ve program tespiti yapıyoruz. Hangi programın size daha uygun olduğuna karar verdiğimizde ise, sertifika programına başvuru ve kabul süreci yönetimi ile vize başvuru süreci yönetimini sizin için gerçekleştiriyoruz. Siz yurt dışındayken havaalanında karşılama ve transfer, konaklama yerleştirme, okul kayıt yenileme işlemleri ve diğer resmi başvurularda danışmanlık, acil durum desteği gibi hizmetleri de sunuyoruz.

Mayla Abroad, siz kariyer basamaklarını hızla tırmanırken hep yanınızda.

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı;  başvurularını gerçekleştirecek olan öğrencilerine önce eğitim geçmişleri, hedefleri, beklentileri, hobileri ve yetenekleri doğrultusunda bir tespit çalışması yapmakta; ondan sonra ülke, bölge, şehir, okul ve program önerisinde bulunmaktadır.  Seçim yapıldıktan sonra kayıtlarının yapılması, konaklama organizasyonu, sağlık sigortası, ineceği havaalanında okul tarafından karşılanıp konaklayacağı adrese kadar götürülmesi, uçak rezervasyonlarının yapılması gibi tüm hizmetlerini ücretsiz olarak vermektedir.