Western Community College

Western Community College, British Columbia eyaletinin Surrey şehrinde 2012 yılında kurulmuş özel bir eğitim kurumudur.

Western Community College, Sağlık, Bilgi Teknolojisi, İşletme Yönetimi, Muhasebe, Bilişim ve İngilizce Dil Eğitimi alanlarında diploma, sertifika ve uzmanlık diploması veren eğitim programları sunmaktadır.

Western Community College’ın Surrey, South Surrey ve Abbotsford olmak üzere toplam 3 kampüsü vardır.

  • Western Community College, CompTIA Yetkili Akademi Ortağı‘dır. Bu program, Western Community College öğrencilerinin Bilişim Teknolojileri alanındaki becerilerini eğitmesine, belgelendirmesine ve geliştirmesine yardımcı olan değerli araçlar ve kaynaklar sağlar. CompTIA Akademi programı, öğrenciler için kariyer fırsatlarını geliştirmek için tasarlanmış bir sertifika programıdır.
  • Western Community College, Microsoft Imagine Academy Üyesidir. Öğrencilerinin, Microsoft yazılım lisanslarına, E-Öğrenim fırsatlarına, resmi Microsoft kurs materyallerine ve tanınmış sertifikalara erişimini sağlar.
  • Western Community College, VMware IT Academy programı ile akademik işbirliği içindedir. Bu ilişki sayesinde öğrenciler, yüksek kaliteli eğitim içeriğiyle VMWare teknolojileri hakkında eğitim ve sertifika elde etmektedirler. Western Community College öğrencileri, Fortune Global 500 şirketlerinin yüzde 97’sinin ve 500.000’den fazla müşterinin kullandığı VMware teknolojilerini kullanma deneyimi yaşarlar. VMware eğitimi ve sertifikaları olan öğrenciler, Bilişim Teknoloji firmaları tarafından yüksek ücretle istihdam edilirler.
  • Western Community College, Muhasebe alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere yol açmak için Yorkville Üniversitesi ile akademik ortaklık yapmıştır. Western Community College’deki Advanced Accounting Diploma programından mezun olan öğrenciler Yorkville Üniversitesi, BC kampüsüne lisans transfer kredisi alırlar.

Programların içeriği:

Western Community College, Sağlık, İşletme, Muhasebe, Eczane ve Bilişim Teknolojileri, gibi alanlarda eğitim sunmaktadır.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Surrey Hakkında:

Surrey, Kanada’nın British Columbiya eyaletinde Metro Vancouver  bölgesinde yer alan bir şehirdir. Şehrin toplam nüfusu 508,604’tür. Surrey, Kanada’nın kültürel çeşitlilik açısından en zengin bölgelerinden biri olması ile tanınır. Arkadaş canlısı, misafirperver ve samimi insanları ile akla gelir. Vancouver şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunur.

Western Community College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan sertifika, diploma ve uzmanlık programları için: IELTS overall: Min 5.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Western Community College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Western Community College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.