Eger bu sitede Mayla Abroad sirketinin sayfasina bakip bu referansi okuyorsaniz o zaman sizi temin ederim ki dogru yerdesiniz ve tekrar Google’a donup baska bir site aramaniza gerek yok.

Ben dunyada global olarak bilinen Four Seasons Otelleriyle beraber 5 farklı ülkede calistim ve bizim aldigimiz servis hizmeti egitimleri, musteri memnuniyeti ve verilen sozlerin tutulmasina verdigimiz ozenin aynisini Pelin Hanim’da ve Mayla Abroad ‘da aldigim hizmette tecrube ettim. Ben kariyer anlamında degisiklik yapmak istediğim icin ve kendime farklı beceriler eklemek icin Kanada’da master/sertifika programı arayisi içerisindeydim. Bu hedefim icin, o donemde bulunduğum yer olan Dubai’de farklı bir ajansla calismaya basladim fakat benden hem ekstra olarak servis ücreti alinmisti hem de isin pesinden koşup sürekli sorular soran hep ben olmustum.

Hem paramin karsiligini alamadigim, hem çok yorgun ve yogun oldugum bir donemde Pelin Hanim benim imdadıma yetisti. Turkiye’ye geri dondugum icin ve hiç memnun olmadigim bir ajansla calistigim icin emin olmak adina başvurmak istediğim okula Mayla Abroad’i sordum ve bana söylenen çok pozitif seyler sonrasında güvenle bağlantıya geçtim; nitekim okul çok haklıydı. Pelin Hanim’la tanistik ve bu Covid donemine ragmen surekli degisen kurallar ve kisitlamalarla ilgili olan derin bilgisiyle beni hep en dogru sekilde yonlendirdi ve bu surecte başvurumla çok icten ilgilenip ve yakından takip etti.

Izmir’den Istanbul’a parmak izi icin gittiğimde konsolosluğa takside giderken bana bu surecin nasil gecisegiyle ilgili bilgileri verip beni hem gorusmeme hazirladigi hemde ictenlikle iyi şanslar dilediği telefon konuşmamız hala kulagimda. Bu tur hizmetleri alırken karsinizdaki calisanlarin çok sabirli olması, detaylı bilgi vermesi, elimizden tutarak bizi bu yolda emin adımlarla ilerletmesi, neyin olup neyin olamayacagini bize anlatıp, bizi karsilasabilecegimiz zorluklara karşı hazırlaması kadar güzel bir duygu yok. Bu guven duygusunu bana yasatan ve hayallerimi gerceklestirmemde buyuk destek olan Pelin Hanim’a ve Mayla Abroad’a cok tesekkur ederim.

Merve ERDIL

Humber College, Toronto, Canada

Merve ErdilHumber College

Ozcan Inan

Irlanda – Work and Study

Ozcan InanIrlanda Work and Study

Dogukan Yigiter

Cornerstone College – Vancouver

Dogukan YigiterCornerstone College

Gözde Hanım,

Biz umutlarımızı yeşertmeye çalışırken, sayenizde filizlendiler, fidan olmak üzereler. Tüm bu süreçte bize göstermiş olduğunuz özveri, sabır ve samimiyet için çok teşekkür ederiz. Hayallerinizin ötesinde bir hayat geçirmeniz dileğiyle.

Öznur ve Fatih Karabıyık

Lambton College – International Business Management

Oznur Çıl KarabıyıkLambton College

Herkese Selamlar,

Yurtdışı eğitim maceramda ülke seçimi, okul seçimi, program seçimi, danışman seçimi konuları hayati önem taşıyordu. Araştırmacı yapımla kendi çapımda ön kararlar vermiştim. Lakin çok büyük ihtimalle siz de benim gibi bu konuda sığ tecrübeye sahipsiniz. Hazır giyim değil de terzi işi istiyorsanız, birebir sizin için ( ki her birimizin profili birbirinden farklı ) bizim tabirimizle cuk uyan bir kıyafet istiyorsanız, karşı tarafın sizi gerçekten dinlediğini ve sizin için emek harcadığını hissetmek istiyorsanız, olmayacak duaya amin demek istemiyorsanız, karanlık yolda uzun far istiyorsanız, kaza riskinizi minimuma indirmek istiyorsanız, bu uzun ve sancılı süreçte sakinliğin ve psikolojik desteğin önemini biliyorsanız/ya da bilmiyorsanız da fark etmez, öğreneceksiniz….. fazla konuştum galiba kusura bakmayın…. Mayla Abroad’dan Pelin Hanım’ı arayın, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Ozgen Akgun

2021 Fall Intake

Douglas College PBDCIS

Vancouver/Kanada

Ozgen AkgunDouglas College

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim, Pelin Hanım ile 2020 yılının başında tanıştık. Yurtdışında eğitim almaya karar vermiştim. Yurtdışına, eşim ve çocuklarım ile birlikte gitmek, o ülkede çocuklarımın da eğitim almasını istiyordum. Bizim şartlarımıza en uygun ülkenin Kanada olduğuna karar verdik. Aynı amaç ile Kanada’ya giden iş yerinden birkaç arkadaşımın tavsiyesi ile Pelin Hanım ile tanıştık. Kendisinin sıcak ve samimi yaklaşımı neden ile Mayla Abroad ile çalışmaya karar verdik.  

Başvuru sürecimiz Pandemi sürecine takıldı ve biz zor, uzun bir sürece çıkmış olduk. Pelin Hanım’ın değişen kurallar, kısıtlamalar, gereksinimler hakkında bizleri sürekli bilgilendirmesi ve sureci çok iyi takip etmesi, bizim bu süreci daha iyi anlamamıza ve en hızlı şekilde Kanada’ ya gelmemize neden olmuştur. Bizim için her şey zaten çok yeniyken birde Pandemi nedeniyle kuralların, kısıtlamaların sürekli değişmesi durumu oldukça karmaşık hale getirmişti. Birçok konuyu anlamadığımızı itiraf etmeliyim. Bazen kendisi ile ilgili olmasa bile her türlü açıklama ve yönlendirme yaparak bize çok büyük iyiliklerde bulunmuştur.

Geçmişe baktığımda bu süreci Pelin Hanım sayesinde atlatabildiğimizi görüyorum.
Kendisi bizim için büyük bir şanstır.

Her şey için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Sevgi AlkanGeorge Brown College International Business Management

2019 yılının son günleriydi, soğuk bir kış günüydü Gözde Hanımla tanıştığımız gün. Her zamanki sıcak gülümsemesiyle karşılamıştı bizi yabancı dil fuarında. Hayatınızda büyük ve güzel değişikliğe sebep olan insanlarla tanıştığınız günleri unutmazsınız 🙂

Üniversite zamanlarımızda yine bir eğitim danışmanlığı ile ‘work and travel’ yapma macerası içerisine atılıp inanılmaz kötü bir tecrübeyle tüm dil kurslarına küsmüşken, Mayla Abroad ve Gözde Hanımla tanıştıktan sonra çevremizdeki herkese ‘doğru’ danışmanlığın hayatınızı pozitif anlamda nasıl değiştirip kolaylaştırabileceğini anlatır olduk. 2020 bizim için herkesten biraz daha fazla olumsuzluklar içerisinde geçse de her zaman pozitif yaklaşımı, işine olan saygısı ve hakimiyetiyle Gözde Hanım gerçekten bizim 2020 kazançlarımızın 1 numarası oldu.

Bir şeyi başardığımızda ailemizden biri kadar sevinen, özel hayatımızla alakalı zorluklarda dahi yıllardır arkadaşımız gibi anlayan ve yanımızda olan ve yurtdışında hiç bilmediğimiz bir şehirde yaşamamızı bu kadar kolay hale getiren Gözde Hanım için ne desek az. Bu sene arkadaşlarımız arasında onu sürekli andığımız bir mottomuz bile oldu ‘’Ben bi Gözde Hanım’ı arayayım!’’ 🙂 Artık çevremizdeki birçok arkadaşımız ülke gündemini takip edip, ‘yeter!’ yerine ‘Ben bi Gözde Hanım’ı arayayım’ diyor!! 🙂

Kısacası yurtdışında herhangi bir sürece başlamayı düşünüyor ve sizden daha fazla bu konu üzerinde düşünecek birini arıyorsanız sanırım bu yazıyı okuduğunuz ve Mayla Abroad’u seçtiğiniz için binlerce kez teşekkür edeceksiniz! 🙂

Gözde Hanım sizi çok seviyoruz ve sonsuza kadar peşinizdeyiz.

Sevgiler,

Merve ve Doğukan

Merve - Doğukan YiğiterCornerstone International Community College of Canada, Vancouver, BC

Öğrencilerin sınav taktikleri arasında “ilk gördüğün şık aslında doğru olandır” taktiği vardır ya, işte bence o çok doğru. Onlarca danışman kurum arasında “acaba hangisi ile çalışsam” diye düşünürken bir arkadaşımın önerisiyle tanıştık Pelin hanım ile… Vize alma sürecimizin ortasında fark ettik ki aslında ben Pelin hanım ile tam 1 yıl önce yani yurt dışında eğitim almaya karar verdiğim ilk zamanlarda konuşmuş ve bilgi alışverişinde bulunmuşum. Araya giren onca gereksiz kurumdan sonra tekrar başa döndüğümü ve aslında gördüğüm ilk şıkkın doğru olduğunu fark ettiğimde gerçekten şaşırmıştım. Bu yazıyı Kanada’dan yazıyorum. İçinde bulunduğumuz ekstrem koşullardan dolayı 3 ay süren vize sürecimde her türlü krizi profesyonel şekilde yöneten, oldukça sabırlı ve alanında bilgili olan Pelin hanım’a bu yazı vasıtasıyla teşekkür etmek istiyorum. Sadece Vize başvuru sürecinde değil, vizeyi aldıktan sonraki devam eden süreçte dahi büyük ilgi ve özveri ile desteğe devam eden Pelin Hanım’a gelecekteki iş hayatında başarılar diliyorum. Mayla Abroad ile çalıştığınıza pişman olmayacaksınız. 🙂

Mustafa SEZGIN

ILAC College, Vancouver, BC

Ocak, 2021

Mustafa SezginILAC College, Vancouver, BC

Her zaman sizi başarıya ulaştıran temel davranışın ayrıntılı ve iyi bir plan yapma aşamasına dayandığına inanmışımdır. Bu nedenle plan yaparken de her şeyi incelemiş, hakkında araştırma yapmış ve en uygun gidiş yolunu buna göre belirlemişimdir. Aklımda yurtdışında okuma planı kesinleşmeye başladığında doğal olarak kendi ilimdeki tüm danışmanlıkları öncesinde internet platformlarından sonrasında yüzyüze görüşerek inceledim. Danışmanlığı veren firmadaki çalışanların konuştukları konu hakkında gerçekten işinin ehli olup olmadığını anlamak önemli. Özellikle de spesifik olarak gitmek istediğiniz ülke ile ilgili. Bunun yanı sıra en önemli ikinci konu ilgi ve çalışma disiplini. Yani, sizi temsil edecek bu danışmanlık hizmeti sizinle ne kadar ilgileniyor, sizin

bilmediğiniz konularda en doğru kararları ve çözümleri sunabiliyor ve dahası maddi anlamda da en uygun yolu seçmenizi sağlıyor. Bu kriterlere göre tüm elemeler sonucunda Mayla Abroad danışmanlıktan Pelin Hanım, hem sahip olduğu  iş ahlakı ve sorumluluk bilinci hem de pandemi gibi olağanüstü durumlar bile yaşanırken bulduğu yaratıcı çözümler sayesinde güvenebildiğim bir insan olarak hayatımda yerini aldı. Kendisiyle tanışmaktan ve bu süreci birlikte göğüslemekten iftihar duyduğum bir insan. Bu nedenle yurt dışına gitme düşüncesi olan ve danışmanlık hizmeti arayan herkese gözü kapalı öneriyorum.

Dilara Özmen

Western University

Master of Music Education

London, Ontario, Canada

Dilara ÖzmenWestern University Master of Music Education London, Ontario, Canada

Mayla Abroad Ailesi Merhabalar,

Kanada’ya taşınma serüvenimize başlamadan önce bir çok danışman ile görüşme fırsatımız olmuştu. Oldukça uzun bir araştırma ve planlama süreci geçirdik. Bu sırada şans eseri Mayla’yı duyduk ve Pelin Hanım ile görüştük.Kendisi ile planımızı, okul/bölüm konusunda düşüncelerimizi paylaştık. Sonrasında İstanbul’da olduğumuz için Gözde Hanım ile ilk buluşmamızı planladık. Gözde Hanım’ın elinde dosyalarla, tüm okulların istediğimiz bölümlerini ve detaylarını araştırarak hazırlıklı bir şekilde gelmesi bizi çok etkiledi. Ve böylece onlarla çalışma sürecimiz başlamış oldu.

İstanbul’da olduğumuz için Pelin Hanım ile görüşme imkanımız çok olmadı ancak Gözde Hanım tüm süreçte yanımızdaydı. Eğitim danışmanlığı konusundaki bilgisi, okullarla olan iyi iletişimi ve detaylara olan dikkati sayesinde bugün Kanada’da olmamıza katkı sağladı. Humber College seçimimizde kendisinin çok büyük katkısı oldu ve ne kadar teşekkür etsek az çünkü eğitim olarak Kanada’nın en güzel okuluna gelmiş olduğumu hissediyorum.

Yurt dışında okuma hayali olan herkese Mayla ile çalışmalarını tavsiye ediyorum.:)

Ece Çimen Yücel  & Sercan Yücel

Toronto, Ocak 2020

Ece ÇİMEN YÜCELHumber College, Canada

Danışman firmalarına güvenim sıfır iken bir tanıdığım sayesinde tanıştım Pelin Hanım ile 🙂 Telefonda başlayan ilk iletişimimizden sonra unuttum zaten danışmanım olduğunu 🙂 Mezuniyetimden nerdeyse iki yıl sonra yurtdışında dil okuluna gitmeye karar verdim ve İrlanda’yı seçtim kendime, bir çok firmayla iletişime geçtim ve maalesef çoğundan bu şartlar altında vize alamazsın sözünü duydum, tam vazgeçmek üzereyken Pelincim dedi ki ne münasebet 🙂 Güzel bir hazırlık ile her şeyi yapabileceğimizi söyledi ve çok fazla dil dökmek zorunda kaldı vize alabileceğime dair inancımı kazandırmak için. Hazırlık süresince hazırlandığımı bile hissedemedim, her işimi kolaylaştırmak için elinden gelenin fazlasını yaptı. Şimdi Dublindeyim 🙂 ve dönüp baktığımda çok rahat söyleyebilirim ki bunu onun tecrübesiyle ve azmiyle elde ettim. Hazırlık süreci zor ve stresli bir dönem ama emin ellerde olduğunu bilmek büyük bir rahatlık. Dublin’e geleli bir ay oldu ama edindiğim tecrübeyi ve özgüveni bir ayda anlatmam mümkün değil 🙂 iyi ki bu yola çıkmışım diyorum her gün kendime Dublin sokaklarını arşınlarken, umarım hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkes benim kadar şanslı olur. Bana bu şansı sağlayan Pelin Hanıma kucak dolusu sevgiler 🙂

Aslı PASOGLU

ISE Ireland, Dublin

Aslı PASOĞLUISE Ireland, Dublin

23 Ekim 2019’da study permit ve eşim için open work permit’imiz geldi hem de başvurumuzun üstünden 7 gün geçtikten sonra… Eğer bir eğitim fuarında Mayla Abroad’tan Pelin ile yollarımız kesişmeseydi bu süreç nasıl geçer, ne olurdu bilemiyorum. Size biraz sürecimizden bahsedeyim, neden Mayla Abroad’u seçtik.

Yaklaşık iki yıl önce, Kanada’da okumak ve yeni bir hayat deneyimi yaşamakla ilgili düşüncelerimiz konusunda artık net bir karar almıştık. Bu fikir netleştiği andan itibaren yakalayabildiğimiz tüm eğitim fuarlarını geziyor ve danışman firmalardan randevu alıyorduk. Çoğumuzun aklına ilk gelen ismi duyulmuş firmaların daha ilgili olacağı ve onları tercih etmek gerektiği oluyor bizim de öyle olmuştu. Ancak fuarlarda sizinle çok ilgili görünen bir çok firma (isim vermiycem amaç dedikodu değil:) ) randevu alıp görüşmeye gittiğinizde sanki sizinle hiç görüşmemiş gibi masaya sıfırdan oturuyor ve tek amaçları bütçenizin durumu oluyor, haliyle hiç biri içimize sinmiyordu. Mayla Abroad’dan Pelin’le buluştuğumuz ilk gün,Pelin karşımıza o kadar hazırlıklı çıkmıştı ki, gerçekten güvenebileceğimizi o an hissettik. Neden Mayla Abroad dersenin işte en önemli sebeplerden biri bu. Pelin bize içi şişirilmiş bütçelerle değil de herşeyi olması gerektiği gibi aktardı ve geniş bir yelpaze çıkardı karşımıza (tabi biz de ne okumak, ne yapmak istediğimiz konusunda nettik). O ilk buluşmadan sonra tam bir yıl boyunca (bu süre bizim yaşam koşullarımız ile de alakalıydı her bireyin zamanlaması farklı olacaktır) ilmek ilmek her detayı beraber çalıştık, Ielts sınav tarihlerinden, sınavı geçemezsem nasıl bir yol izleyeceğimize kadar her detayı Pelin’in ısrarlı ve detaylı çalışmaları ile planlayıp vize başvurumuza hazırlandık. Open work permit’i ilk defa yapmasına rağmen o kadar iyi ve eksiksiz hazırladıki dosyalarımızı, tüm bu hazırlığın sonunda normal şartlarda 2 ile 4 hafta arasında dönüş yapılması beklenen vize, tam 7. günde olumlu bir şekilde mail kutumuza düştü.

Yani neden mi Mayla Abroad ile çalışmalısınız, çünkü hayatınızla ilgili bu önemli yolda sizinle birlikte her küçük detay üstüne çalışan, yolunuza bir pürüz çıktığında çözüm için çabalayan, bütçe ile ilgili konuları dürüstçe aktaran ( ne fazla ne eksik), dsiplinli ve en önemlisi de size çalışma biçimi ile güven veren bir yol arkadaşı olacak yanınızda. Vize’yi alacağınızı hiçbir firma garanti edemez, eden varsa ordan koşarak kaçın yalan söylüyorlardır:) Ancak Mayla Abroad ile çalışırsanız emin olabilirsiniz ki vizenizin olumlu sonuçlanması için ellerinden gelen herşeyi yapacaklardır. Son olarak iyi ki yolumuz Mayla Abroad ve Pelin ile kesişti. Hepinize bol şans.

Dilay TASKAYA IRKDAS

Centennial College, Toronto, Kanada

Dilay TAŞKAYACentennial College, Toronto, Kanada

Merhabalar

2 sene önce üniversiteden mezun olduktan sonra Almanya’da okuma kararı aldım ve yurtdışı eğitim danışmanlık şirketlerini gezmeye başladım. Bazıları Almanya’nın vize konusunda çok sıkıntılı olduğunu ve vize alma şansımın az olduğunu söyledi.  Bana güven vermedikleri için  onlarla görüşmedim. Bana vize alma konusunda en  güven veren şirket Mayla Abroad oldu. Danışmanım;  Pelin Hanımla tanıştık. Mükemmel bir insandı ve bana hep inandı. Bana neler yapıp neler yapmayacağımı söyledi. Bütün belgelerim ile titizlikle ilgilendi  ve bana Almanya’dan Giessen ve Paderborn  üniversitelerinden kabulü aldı. Vizeye girerken bana vizede neler söylemem gerektiğini en iyi şekilde ifade  etti ve vize mülakatına girdiğimde Pelin Hanımın söylediklerinin hepsi çıktı ve vize görüşmem onun sayesinde çok iyi geçti. 1 ay sonra vizem olumlu şekilde elime ulaştı  ve bunlar hepsi Mayla Abroad sayesinde oldu. Almanya’da üniversite okuma hayali olan herkes Mayla Abroad danışmanlık ofisine güvenli bir şekilde  gidebilir.

Ümit YILMAZ

Frankfurt, Ekim 2019

Ümit YILMAZGiessen Universitesi, Almanya

Mayla Abroad Ailesine,

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğitimimim sırasında ailevi sebeplerden dolayı geri dönüp, bir sene gibi bir süre Türkiye’de kalmak durumundaydım. Bu süre zarfında Mayla Abroad dâhil olmak üzere 5 farklı kurum ile iletişime geçtim. Mayla Abroad’dan Gözde Hanım mailime kısa sürede dönüş yaparken, ne yazık ki diğer kurumlar 3 hafta gibi süreler içerisinde dönüş yapmayı tercih ettiler.

Ailesel sorunu hallettikten sonra Gözde Hanım ile yol haritası oluşturmak hem de sorularıma cevap bulmak için bir araya geldik. Sorulara içtenlikle ve net cevaplar vererek aklımda ki bütün soru işaretlerini yok etti. Sadece Kanada değil birçok ülke ve eğitimleri hakkında sahip olduğu bilgiler beni şaşırttı.

Yol haritası çizildikten sonra Gözde Hanım çok geçmeden başvurumu tamamladı ve kendimi çok kısa sürede Kanada vize ofisinde buldum. Eğitim kanadında sahip olduğu bilgiler dışında, vizeler hakkında da bilgi sahibi olması şahane. Kanada vizemi 4 gün içerisinde alarak yolculuk hazırlıklarıma başladım. Bu süre zarfında da Gözde Hanım elinden gelen her yardımı yaptı.

Kanada’ya geldikten sonra ne kadar doğru bir karar aldığımı, Gözde Hanımın benim için en ideal yolu çizdiğini buraya başka kurumlarca gelerek mağdur olan öğrenciler gördükten sonra tekrar anladım. Öğrenci vizesinin yanında çizdiği yol sayesinde çalışma izni de alarak Kanada da bana çalışma fırsatı verdiği için tekrar kendisine teşekkür ederim. Toronto’da bulunan bir kaç arkadaşımı ve Türkiye’den Kanada’ ya gelme arzusu olan arkadaşlarımı da gönül rahatlığı ile Gözde Hanıma yönlendiriyorum. Kendisi ben Toronto’dayken de sık sık bana yazıyor ve olumsuz bir durum olup olmadığını sormaktan geri durmuyor. Kendisi ile bundan sonraki serüvenimde de birlikte olacağımdan şüphem yok. Hem Mayla Abroad ailesine hem de Gözde Hanıma çok teşekkürler.

Batı SAKALLIILAC International College - Kanada

Yaz başında henüz bir yurtdışı planım yokken, birkaç haftada çok hızlı bir şekilde bir program içinde buldum kendimi. Okulumda Almanca öğrendiğim için yazları dil gelişimim açısından Almanya’da dil kurslarına katılmayı tercih ediyorum. Bu sene de babamın araştırması ile Mayla Abroad’dan Gözde Hn. ile iletişime geçtik. Hemen geri dönüş aldık. Önümde çok kısa bir zaman olmasına ve vizemin olmamasına rağmen süreci çok rahat atlattık diyebilirim. Bu konuda Gözde hn her açıdan çok yardımcı oldu. Gitmeden önce, oradayken ve sonrasındaki süreçte kendimi hep güvende hissettim. İhtiyacım olduğu zaman hemen iletişim kurabileceğimi biliyordum. Neyse ki zor bir durumla karşılaşmadan geçirdim süreci. Kaldığım aile ve okuldan yana hiçbir kötü düşüncem yok. Kaldığım evde çok rahattım. Ev ortamı olduğundan kendimi Berlin’de yaşıyormuş gibi hissettim. Okulda ise çok fazla şey öğrendim. Kelime bilgisi açısından çok geliştim ve konuşma pratiği yapma şansı buldum. Çokça arkadaş edindim.

Dönmeme rağmen hala iletişim halindeyiz ve bu beni çok mutlu ediyor. Eğitim süreci dışında birlikte Berlin’i gezmek, sohbet etmek ve okulun aktivitelerine katılmak benim için unutulmaz anılar oluşturdu. Bu 2 hafta için hep yardımcı olan Gözde Hanım’a tekrardan çok teşekkür ederim.

Berfin SALIKAlpadia Language Schools - Berlin Almanya

MERHABA MAYLA AİLESİ;

Bu yaz sezonunda kızım için dil okulu araştırması yaparken sizlerle karşılaştım.

Sizin ile beraber birkaç kurum ile iletişime geçip bu yaz eğitim planı hakkında bilgi aldım.

Geri dönüş süreniz,ilginiz ,alakanız,süreci yönetirken yaklaşımız, bilgilendirmeleriniz, hangi akışı takip edeceğimiz konusundaki yaklaşımınız için teşekkür ederim.

Kızım yaş grubu 18 yaş altı olduğundan dolayı kafamızdaki tedirginliklerimizi sizler sayesinde çok net bir şekilde çözdük.

Kızımın döndükten sonra okul, aile hakkında olumlu düşünceleri ve hiç bir sorun yaşamaması gerçekten takdire şayandır.

Bu süreçte yardımlarını ve desteğini gördüğümüz başta Sn. Gözde hnm’a özellikle içten teşekkürlerimi sunarım.

Ve sizin gibi işini çok doğru şekilde yöneten Sn. Mayla Abroad ailesine teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla

Nedim SALIK

Nedim SALIK (Öğrenci Velisi)Alpadia Language Schools - Berlin Almanya

Merhabalar,
Türkiye de üniversite bitiren her genç gibi ben de yurt dışında ingilizce eğitimi almak için araştırmalara başladım ve bu konuda birçok ajans araştırması yaptım. Ama Mayla Abroad yurt dışı eğitim danışmanlığı bunların arasında en güvenilir, en disiplinli ve en samimi olanı diyebilirim. Eğer sizinde böyle bir niyetiniz varsa kafamdaki soruları birebir tek tek konuşup cevaplayan işini hakkıyla yapan Pelin Hanımla tanışmanızı tavsiye ederim.
Şu an Montreal de dil eğitimi almaktayım ve kesinlikle görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.
Benim tavsiyem hayat kısa kesin kararlar alın ve yola çıkmaktan korkmayın özellikle Pelin Hanıma ve Mayla Abroad a güvenin.
Saygılar

Yiğit ÖZDEMİRILSC language Schools - Montreal

Merhaba ben Dilay. Üniversiteden mezun olduktan sonra Almanya’da okumaya devam etmek istiyordum. Bunun için bir sürü araştırma içine girmiştim. Herkesin de tahmin edebileceği gibi bir sürü danışmanlık şirketi var ve konuyla ilgili internette de bir sürü yazı var. Bunlarla yetinmek istemedim ve kapı kapı danışmanlık şirketi dolaşıp, bilgi almaya başladım. Kaç tane gezdiğimi tam olarak hatırlayamıyorum bile 🙂 Ama o yorucu günlerin birinde, bir danışmanlık şirketi beni ‘’Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ na yönlendirdi ve hayatımın dönüm noktası olan Pelin Abla ve Hande Ablayla tanıştım. O kadar samimi o kadar içten insanlardı ki, aklımdaki bütün soruları yanıtlamışlardı (tabi bütün danışmanlık şirketleri gibi) AMA şöyle de bir gerçek var, aşıladıkları güven öyle farklıydı ki yoluma onlarla devam etmeye karar verdim. Aradan kısa bir süre sonra vize dosyam hazırdı ve vize tarihini bekliyorduk. O gün geldi çattı ve görüşmem öyle güzel geçmişti ki, her şey hayal gibi geliyordu. Bir gün kapı çaldı ve elimde pasaportum!!! Dünyanın en mutlu insanı olmuştum ve hemen Hande ablayı arayıp haber verdim, benden daha çok sevinmişti tahmin edersiniz :))) Veee Almanya yolculuğum başlamıştı, yazarken kolay gibi gelse de zorlandığım öyle zamanlar oldu ki ben napıyorum burada diye bile düşünmüştüm. Çünkü aile özlemi, arkadaş özlemi çok ağır basmıştı. Şimdi ise 2.ayım bitmek üzere ve her ülkeden farklı farklı bir sürü arkadaş edinmek, anlatılamayacak bir duygu. Daha önümde uzun bir yolculuk var ve ben bu yolculuğuma tesadüf eseri karşılaştığım Pelin Abla ve Hande Ablayla devam edeceğim tabi ki. İyi – kötü her konu da her zaman yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim, hedeflerime ulaşmamda yardım ettiğiniz ve etmeye devam edeceğiniz için de çok teşekkür ederim. Son olarak hayallerime kavuşmama yardımcı olduğunuz için çok çok teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum.

Son olarak siz de benim gibi hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle tercihiniz Mayla Abroad olmalı 🙂

Sevgilerimle..

Dilay BAZİKİKästner Kolleg - Dresden

Öncelikle merhabalar. Bu yazımın yurt dışına çıkma fobisi olan herkes için bir referans olmasını istiyorum. Tam anlamıyla yurt dışına çıkmaktan korkan biriyken tekrar yurt dışına çıkmak için fırsat kovalayan biri haline nasıl dönüştüğümü anlatmanın tam zamanı 🙂 Çoğu insan gibi benim de belirli  bir seviyede İngilizce altyapım vardı. Fakat bu tabi ki de yeterli değildi. Bu yüzden babamın yoğun ısrarlarına dayanamayıp araştırmalara başladım. Açıkçası ben sadece tek bir acentayla görüşmeye gittim. Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı‘nı tercih etmemin sebebi ise Hande’yi daha önceden tanıyor oluşumdu. İnsan yurt dışı eğitim programına yazılırken gerçekten güvenmek istiyor. Özellikle de ilk defa çıkıyorsa. Hande’yle görüştükten sonra aklımda en ufak bir soru işareti kalmadı ve başka bir acenta arayışına asla girmedim. Evet çok korkuyordum, endişeliydim çıkacağım için ama ne zaman korkum beni baskılasa hemen Hande’nin yanına gidiyordum ve onunla birazcık bile konuşsam cesaretime tekrar kavuşuyordum. Hangi ülkede hangi dil okuluna gitmem benim için daha elverişli olur beraber bunun araştırmasına girdik ve en sonunda İngiltere-Brighton LSI dil okuluna gitmem konusunda karar kıldık. Vize başvuru sürecine girdiğimizde Hande ve Pelin Hanım da en az benim kadar heyecanlıydılar ve desteklerini hiçbir zaman eksik etmediler. Vizem onaylandığında hep beraber kutlamalara başladık 🙂 Benim için asıl korkulu süreç şimdi başlıyordu. Ama yanınızda Hande ve Pelin Hanım gibi destekçileriniz varsa gerçekten üstesinden gelmeniz çok daha kolay oluyor. İngiltere’de geçirdiğim tüm süreçte ilgi ve alakalarını hiç eksik etmediler. Ne kadar korksa da insan yurt dışı deneyimi edinmeli ve bu deneyim sürecinde Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı‘nı tercih etmeli 🙂

Merve SARILSI-Brighton

Ben bu yazıma başlarken çok samimi olsun istiyorum. Hiçbir şekilde abartı olmadan yaşadıklarımdan yola çıkarak anlatacağım bu yüzden tüm samimiyetime güvenebilirsiniz. Ben bundan 1.5 sene önce hiç yurtdışına çıkmamışken bir şekilde okulumun yaz tatilinde Kanada’ya gitmek istedim. Bu dönem ailem için çok zordu çünkü hangi acentaya başvuracağınız veya güveneceğiniz büyük bir sorundu… özellikle aileler için. Uzun araştırmalar sonucu karşıma Nur Hanım çıktı. Zaten gülümsemesi yakından ilgisi ve samimiyeti ile hemen güveniyorsunuz J Bizde Nur Hanım ile yola devam ettik ve en kısa zamanda Kanada işlerim halloldu ve gittim. Burada ne kadar kolay gibi anlatsam da gerçekten çok zor bir dönemdi çok gergindim. Toronto’ya vardığımda çok ağladım, ailemi özledim, durmadan Nur Hanım’ı aradım. Kendi ailem gibi bana yardımcı oldu hatta orada tanıdıklar buldu bana yardımcı oldular. Tüm bu olaylar böyle giderken ben 1.5 aylığına gittiğim Toronto’ya o kadar çok alıştım ki Türkiye’ye dönüş uçağım kalkarken uçağa binmekten vazgeçip Toronto da kalmaya karar verdim. Nur Hanım da dahil gerçekten herkes şok olmuştu. Ancak yeni bir yere gitmek, ayaklarınızın üstünde durabilmek, Hintlisinden tutun Brezilyalısına kadar her ülkeden insanlar edinmek dünyada hiçbir yerde yaşayamayacağınız bir duygu. Nur hanım beni o kadar iyi yönlendirmişti ki ben tek başıma dahi olsam yaşamak istediğim ülkeyi bulmuştum. 1 ay diye çıkıp 1 seneye yakın kalmaya karar verdiğim bu yolculuğumda hayallerimin peşinden gitmeyi öğrendim. Toronto da paramı biriktirip diğer eyaletleri dolaştım, hatta yine aylarca para biriktirip, eşyalarımı satıp hayalini kurduğum Küba’ya bir gece bilet aldım ve gittim. Eğer ben Toronto’ya gitmeseydim bunların hiçbirisi gerçek olamayacaktı. Şu anda Pelin hanım ile bu yolculuğumu tamamlamak istiyorum Toronto da ki hayal ettiğim koleje başvurumu gerçekleştiriyoruz. Benim onlara güvenim sonsuz, ayrıca sevgim ve saygımda sonsuz. Benim kendimi bulmamda, hayallerimi gerçekleştirmem de yardımcı oldukları için çok minnettarım. Çünkü şu an beni Toronto da bekleyen en yakın arkadaşlarım Fransız, Japon ve Venezuelalı. Türkiye’ye dönerken çok ağladım. İnanın kendi ayaklarının üstünde dünyanın en ucunda durabilmesi ve bir şeyleri başarabilmesi kadar güzel bir şey yok. Orada aşık oluyorsunuz, orada parasız kalıyorsunuz para kazanmanın tüm yollarını arıyorsunuz, orada tek başınıza ev arıyorsunuz bu yolculukta size yardımcı olanlar apayrı dil ve dinden insanlar oluyor. Sırf bunu yaşamak için 1 aylığına bile olsa gidin. Ve bu yolculukta size Mayla Abroad yardım etsin…:)

Sude K.ILAC Toronto

Herkese selam,

Geçen yaz üniversiteden mezun olduktan sonra yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak için planlarım vardı. İzmir’de görüştüğüm birkaç eğitim danışmanlığı şirketi arasında bana en samimisi “Mayla Abroad” olarak göründüğü için, bu yolculukta onların bana eşlik etmesini tercih ettim ve her şey beklediğim gibi sıkıntısız ve keyifli geçti.

Yüksek lisans eğitimi öncesinde kısa bir dönem, eğitim almak istediğim ülke olan İngiltere’de yaşama deneyimi elde etmek istedim. Bu doğrultuda Pelin Hanımın sunmuş olduğu alternatiflerden en uygun olanını seçerek hızlı ve sorunsuz bir şekilde 6 haftalık dil eğitim programını Brighton’da tamamladım. Eş zamanlı olarak Pelin Hanım ile irtibatta kalarak yüksek lisans başvurularımızı da tamamlayıp, prosedürleri çabukça atlayıp sadece eğitimimle ilgili kısma odaklanmış oldum.

Yaşadığım şehir Brighton’dan oldukça memnun kaldım ve sorun yaşayan bir kimse olduğuna şahit olmadım tercih ettiğim okul ise şehrin en köklü okullarından olan “St Giles” dil okulu idi. Okul ve şehir beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Şehri, dil okulumu ve tabi ki Mayla Abroad şirketini hepinize tavsiye ederim.

Necmi İşçiSt Giles International- Brighton

Merhabalar,

Biz iki arkadaş 2017 yılında Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Kanada’da eğitimimize devam etmek istiyorduk. Kendimiz bir danışman yardımı almadan 2 okula başvuru yaptık ve ikisinden de ret aldık.  Sonra Pelin Hanım ile tanıştık. Tanışabileceğimiz en ilgili ve işini en iyi şekilde yapan sıcakkanlı bir danışmandı. Her isteğimizi göz önünde bulundurarak sadece 1 hafta içinde bizi kabul edebilecek bir okul buldu. Başvuru sürecince, kabul sürecinde, okul ödemesinde ve vize başvuru sürecinde bizimle birlikte o da heyecanlandı. Ve en sonunda şuan hem okuldan kabulümüzü aldık, hem konaklamamızı ayarladık hem de vizelerimiz alındı. Pelin Hanım olmadan 2 ay gibi kısa bir sürede bunu kendi başımıza başarmamız imkansızdı. İşini gerçekten çok iyi yapan ve bir abla gibi bizimle ilgilenen Pelin Hanım’a ne kadar teşekkür etsek az. Danışmanınıza güvenmek bu süreçte en önemli olaydır, çünkü geleceğiniz adına verdiğiniz büyük bir karardır. Biz Pelin Hanım’la çıktığımız bu yolda Pelin Hanım’a güvendik ve güvenimizin karşılığını da fazlasıyla aldık. Teşekkürler Mayla Abroad ve tabiki Pelin Hanım.

Ilgaz ve ArdaFanshawe College, Information Security Management, Graduate Certificate Program

Merhaba ben Kaan. Nasıl başlasam bilemiyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra yurt dışında İngilizce eğitimi almaya karar verdim ve araştırmaya başladım. Doğal olarak çok fazla firma ve çok fazla danışmanla görüştüm. Yaklaşık 1-1.5 yıl süren bu süreçte ailemle birlikte çok fazla araştırma yaptık. En sonunda Pelin Ablayla tanıştım ve tanışır tanışmaz hatta daha aradan 1 ay bile geçmeden vize işlemlerine başladık. Görüştüğüm danışmanlar arasında bana en çok yardımcı olan en samimi davranan ve birçok alternatif sunan tek danışmandı diyebilirim. O kadar samimi bir insan ki anlatamam size. İlk hedefimiz Kanada olmuştu, ben oraya gitmek istiyordum. Fakat üzücü bir şekilde Kanada başvurumuzdan ret aldık. İnanın bana Pelin Abla benden daha fazla üzüldü. Tam o sıralarda da Hande Abla işe başladı kendisi artık şanslı mı geldi bilemeyeceğim ama benim vize işlemlerim olumlu gitmeye başladı. Kendisi de çok tatlı ve güler yüzlü bir insan. Ofise gittiğinizde size müşterileriymişsiniz gibi ya da öylesine bir insanmışsınız gibi davranmıyorlar. Resmen o süreçteki heyecanı o stresi sizinle birlikte yaşıyorlar ve sonucu ne olursa olsun her zaman destek oluyorlar.
Kanada vizemden ret yedikten sonra hemen alternatifleri araştırdık ve İngiltere’ye başvurmaya karar verdik ve 1 hafta geçmeden başvurumu yaptık. Ben Kanada’da reddini aldığım için İngiltere vizemin çıkacağını pek  üşünmüyordum. Fakat aradan 8 gün gibi kısa bir süre geçtikten sonra vizem çıktı. İnanamadım! Hande Ablayla Pelin Abla benden daha fazla sevindi diyebilirim size. Şu anda İngiltere’deyim. Buraya geleli 3 hafta olacak ve gün geçtikçe ne kadar doğru insanlarla çalıştığımı daha iyi anlıyorum. Gerçekten çok samimi içten güler yüzlü harika insanlar. Hedeflerimi gerçekleştirmemde yardımcı olan ve her daim bana destek olan bu insanlara tekrar teşekkür ediyorum ve bir dakika bile düşünmeden onlarla çalışmanızı tavsiye ediyorum.

Kaan MANAPLSI- Language Studies International, Brighton
Merhaba ben Deniz. Gecen yıl ingilizce eğitimi için yurt dışına gitmeye karar verdim. Fakat ilk yurtdışı  deneyimim olacaktı bu yüzden endişeliydim. Taaki Nur Hanımla tanışıncaya kadar:) Beni çok cesaretlendirdi. İlk önce birlikte ülke seçtik ve sonrasında da okul… Kanada için vize almak cok zordur. Vize dosyamla gerçekten ilgilendi ve vize alabilmem için çok uğraştı. Deniz vizen geldi diye beni aradığındaki mutluluğumuzu anlatamam.. Sonrasinda Toronto – Kanada serüvenim basladı.
Dört ay boyunca çok iyi bir ailenin yanında kaldım. Birlikte sürekli gezdik. Gerçek bir aile olduk. Ayrılırken çok üzüldük ama şimdi orada ikinci bir evim var gibi hissediyorum.
Eğer 3 ay ve üzeri bir eğitim düşünüyorsanız size kesinlikle Toronto’yu tavsiye ederim. Boş vakitlerinizde yapabileceğiniz çok fazla şey var. Fiyatlar açısından da daha uygun. Eğitimi çok iyi. En önemlisi de insanları çok sıcakkanlı. Tekrar fırsatım olsa tekrar Kanada Toronto’ya giderim.
Danışmanım Nur Hanım’a da bu süreçte verdiği destek için çok teşekkür ederim. Dört ay boyunca hep iletişimdeydik. Danışman gerçekten çok önemli. Umarım sizde danışman tercihinde benim kadar şanslı olursunuz.
Sevgilerle,
Deniz K.ILAC-Toronto

Merhaba, ben Nazlı. Geçen yıl üniversiteden mezun oldum ve dilimi geliştirmek için yurt dışı dil eğitimi arayışına girdim.

Bu esnada Eğitim Danışmanım Nur hanım ile tanıştım. Şimdi iyi ki de tanışmışız diyorum! Ben tercihimi Toronto- Kanada’dan yana kullandım. 6 ay boyunca aynı aile ile konakladım. Ve gerçekten ailem gibi oldular. Şimdi çok özlüyorum.. Oradan dönerken hüngür hüngür ağlayacağımı söyleseler güler geçerdim herhalde… Açıkçası bu benim ilk yurtdışı tecrübemdi ve gitmeden evvel Nur hanım ile konuşurken bile panikten gözlerim doluyordu ama hiçbir şey korktuğum gibi olmadı.Gidişimin 3.gününde kırk yıllık oralı gibi dolaştım sokaklarda:) Her şey gerçekten mükemmeldi. Nur hanım’a ilgisi ve beni cesaretlendirdiği için teşekkür ederim.

nazlikarakulak@gmail.com

Nazlı K.ILAC Toronto

 Merhaba,

 Üniversiteye başladıktan sonra yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak en büyük hayallerimden biri oldu.Yaptığım araştırmalar sonucunda benim için en uygun ülkenin Almanya olduğunu farkettim ve Almanca eğitimi almaya başladım.Hem dilimi geliştirmek hem de yurt dışı deneyimi edinmek için yaz tatilimde Almanya’da dil kursuna gitme kararı aldım.Tam da bu süreçte Pelin Hanım ile tanıştım.Pelin Hanım ve Hande Hanım benim için canla başla araştırmalar yapıp hangi okulun, hangi programın doğru olacağı ile ilgili alternatifler sundular ve kafamdaki soru işaretlerini de yanıtlamama yardımcı olduktan sonra Münih’teki DID Dil Okulu’na kayıt oldum.Kayıt işlemleri oldukça hızlı bir şekilde tamamlandı ve 4 haftalık Münih maceram başlamış oldu.DID Dil Okulu’ndan eğitim olarak oldukça memnun kaldım.4 hafta boyunca sayısız arkadaş edindim, bulunduğum şehirde yüksek lisans için okul araştırmaları yapıp bu okullarla tek tek görüşme fırsatı buldum.Ama en önemlisi gelecekte yurt dışında eğitim almak isteyen biri olarak kendimi deneme fırsatı edinmiş oldum.Pelin Hanım’ın yardımı ve desteği sadece kayıt aşamasında değildi, 4 haftalık kursum boyunca yaşadığım her zorlukta ve her sıkıntıda bana yardımcı oldu.Kimseyi tanımadığım ve yalnız başıma olduğum bir ülkede her adımımda kilometrelerce öteden tüm samimiyeti ve içtenliği ile bana destek olan bir kurumun oluşu benim için büyük bir güven kaynağıydı.Yaşadığım bu güzel deneyimin her aşamasında bana yardımcı oldukları için Pelin Hanım’a ve Hande Hanım’a teşekkür ederim.

Ceren Y.DID Dil Okulu - Münih

Mayla Abroad’un önerisiyle University Canada West MBA – Master of Business Administration ile tanıştım. Detaylı incelediğimde benim için çok uygun bir MBA programı olduğunu gördüm. Tüm süreçte tecrübesi ile destek veren Mayla Abroad’a teşekkür ederim.

Ozgun B.University Canada West, Vancouver

Selamlar! Burayi okuyorsaniz ve karar veme asamasindasiniz ne kadar sanslisiniz anlatamam. Kanada konusununda bircok belirsizlik ve sehir efsanesi var, Eksi Sozluk bile bunlarlar dolu. Mayla Abroad ve Pelin Hanim sayesinde bunlari bir kenara birakip gercekci hedefler ve planlamayla sorunsuz veya minimal sorunla bu sureci tamamlayabilirsiniz.

Ilk temasi ben okulla kurdum, onlar bana Turkiye’deki partnerlerinin listesini atti ben de iyi ki Mayla Abroad ile iletisim kurmusum. Istanbul subesi beni Izmir subesine aktardi. Pelin Hanim’la tanistik. Ilk telefon gorusmemizden sonra. benimle yapmam gerekenleri madde madde aciklamalariyla birlikte paylasti. Ben duzen, kural seven bir insanim. Pelin Hanim da butun bilgileri butun asamalari o kadar net, temiz ve duzenli bir sekilde anlatti ki basvuru sureci cok hizli ve kolay oldu. Cok iyi bir takim olduk. Bu surecte tercumeye giden evraklar mi dersiniz, kiz arkadasimin Turk vatandasi olmamasi, ve buna ragmen bizim ona da es icin work permit alinmasi mi dersiniz, ne kadar durum varsa hepsinin ustesinden geldik. Iletisimimiz hep guzel oldu. Ilk telefondan buradaki AirBnb evimize girene kadar sureci takip etti, sigortadir evrak isidir destek oldu, bilgiler verdi. Hala da destekliyor bizi 😊

Ege

Thank you so much Pelin for everything you did for us! Throughout the whole process, we felt genuine care from your side, and we felt like we have a partner, not just an advisor. We know our situation isn’t the most usual one, being common-law and one of us not being a Turkish citizen. However, we did it, we are in Vancouver!

Milana

Ege Douglas College, Vancouver