Camosun College

Camosun College, British Columbia eyaletinde, Victoria’da yer alan bir devlet kolejidir. Camosun College’ın iki kampüsü Lansdowne ve Interurban, yılda yaklaşık 19.000 öğrenciye, sertifika, diploma, ön lisans, lisans, lisansüstü diploma ve sürekli eğitim programlarında eğitim vermektedir. Camosun College, Vancouver Adası’nda canlı bir kampüs ortamı için mükemmel hizmetler ve olanaklar sunacak kadar büyük, ancak öğrencilere ortaöğretim sonrası kurumlarda bulunmayan bireysel destek, bakım ve dikkat sunacak kadar küçüktür.

Camosun College 1.200’den fazla yerli öğrenciyi ve 80’den fazla ülkeden 2.100’den fazla uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır.

Camosun College ilk öğrencilerini 1971’de karşıladı ve yerel bir dilde “farklı suların buluştuğu ve dönüştürüldüğü” anlamına gelen “Camosun” adını benimsedi. Bugün, Camosun College öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik 160’tan fazla yenilikçi program sunmaktadır.

Programların içeriği:

Camosun College’ın eğitim olanakları arasında üniversite transferi ve uygulamalı derece programları; kariyer ve meslek eğitimi; yükseltme ve hazırlık programları ve sürekli eğitim programları bulunmaktadır. Camosun College, mükemmelliği öğretme konusunda olağanüstü bir ün kazanmıştır: Fakülteleri, personeli ve öğrencileriyle ve Kanada’nın en iyi öğrenme deneyimlerinden birini sağladıklarından dolayı gurur duyarlar.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Victoria şehri:

Kanada’nın en güzel şehirlerinden biri olan Victoria, Vancouver Adası’nın en güneydeki başlangıç noktasında yer alır. Victoria, Vancouver Uluslararası Havaalanı’ndan sadece 15 dakikalık uçuş mesafesindedir. ABD Seattle Havalimanı’ndan 40 dakikalık bir uçuş ile ulaşım da mümkündür.

Victoria, Kanada’nın en ılıman hava koşullarına sahip bölgelerinden birisidir. Her yıl, ortalama 2183 saat güneşin tadını çıkarır.

Camosun College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan lisans programları için: TOEFL iBT: Min 78.0 / IELTS overall: Min 6.0

Okulda sunulan diploma programları için: TOEFL iBT: Min 78.0 / IELTS overall: Min 6.0

Okulda sunulan uzmanlık sertifika programları için: TOEFL iBT: Min 90.0 / IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Camosun College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Camosun College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.