Bow Valley College

Bow Valley College, 1965’ten bu yana Alberta Eyaletinin Calgary şehrinde eğitim veren bir devlet kolejidir. Bow Valley College bünyesinde öğrenciler, temel beceri geliştirme ve İngilizce dil öğrenimi de dahil olmak üzere, çok zengin program seçeneklerinden kendilerine en uygun olanları seçer.. Sağlık, toplum hizmetleri, iş ve yaratıcı teknolojilerde sertifika ve diploma programları sunulan Bow Valley College kariyer programlarının büyük kısmı staj dönemi içerir. Bu da öğrencilerin mezun olmadan önce uygulamalı deneyim kazanacakları anlamına gelir.

Tüm programlarında Bow Valley College, öğrencilerin başarılarına katkıda bulunmak adına kapsamlı destek hizmetleri sunmaktadır. Programlar, öğrettikleri becerilerin işverenlerin istediği beceriler olduğundan emin olmak için endüstri liderleri ile ortaklaşa tasarlanmıştır. Bow Valley College’ın deneyimli eğitmenleri öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak adına, öğrencileri bir veya iki yıl içinde işe hazır hale getiren, onları başarıya hazırlayan hizmetleri ve hayatlarına uygun esnek öğrenme seçeneklerini destekleyen programlarla heyecan verici bir kariyer yolculuğuna hazırlar.

  • Bow Valley College öğrencilerin kampüste en iyi deneyime sahip olmalarını amaçlar, bu nedenle yıl boyunca gönüllü fırsatlar, öğrenci etkinlikleri, öğrenci hizmetleri, atölye çalışmaları ve katılım etkinlikleri sunulur. Etkinlikler ve programlar, uluslararası ve Kanadalı öğrencilerin gönüllü fırsatlar aracılığıyla bağlantı kurmalarına, kültürler arası becerilerini geliştirmelerine ve güç geliştirmelerine olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Bow Valley College Calgary Kampüsü, öğrencilerin hayatlarını daha keyifli hale getirmek için bir tıp merkezinden ve çocuk bakımına kadar çeşitli olanaklara sahiptir.
  • Nehir kenarındaki yollardan popüler restoranlara kadar Bow Valley College’ın şehir kampüsü öğrencilere Kanada deneyimini yaşatır. Calgary’nin doğu kısmında yer alan nehir kıyısındaki öğle yemeğinin tadını çıkarın ya da popüler Stephen Bulvarı’nı keşfetmek için arkadaşlarınızla buluşun. Güneşli bir kampüs çatı katındaki verandada veya rahat bir kafede çalışın. Calgary şehir merkezinin sunduğu her şeyi hemen kapılarına kadar bulun.

Programların içeriği:

Okulda ağırlıklı olarak işletme programlarının yanı sıra, dijital tasarım, çocuk gelişimi, iç tasarım, hukuk ve eczacılık programları dikkat çeker. Uzmanlık düzeyinde ise (yüksek lisans seviyesi) veri yönetimi ve analitiği, dijital pazarlama, yazılım geliştirme ve sibergüvenlik programları en yoğun talep gören programlardır.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Calgary şehri:

Calgary, Kanada’nın dördüncü, Alberta eyaletinin ise en büyük kentidir. Şehir, dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Calgary-Edmonton Koridoru’nun en güney ucunda yer alır. 1914’te Alberta’da petrol bulunmasıyla başlayan süreçte, bölge sahip olduğu petrol ve diğer doğal kaynaklarla zenginleşmiştir. Günümüzde Calgary, Kanada’da, Toronto’nun ardından en çok şirket merkezine sahip olan kent unvanına sahiptir. Bu şirketlerin birçoğu petrol endüstrisiyle yakından ilgilidir.

Bow Valley College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan diploma programları için: TOEFL iBT: Min 80.0 / IELTS overall: Min 6.0

Okulda sunulan uzmanlık sertifika programları için: TOEFL iBT: Min 85.0 / IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Bow Valley College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Bow Valley College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.