Langara College

Langara College, British Columbia eyaletinin Vancouver şehrinde 1970 yılında kurulmuş bir devlet kolejidir.  Seçkin eğitim kadrosunun katkılarıyla, toplumun değişen ihtiyaçlarına cevap veren dinamik eğitim programları ile dikkat çeker.

Langara College, ihtiyaçlara yönelik, erişilebilir lisans eğitimi fırsatları sunmaktadır. Okulda lisans programlarının yanı sıra, sertifika, diploma ve yüksek lisans seviyesinde uzmanlık programları mevcuttur.

Langara College, 80’den fazla ülkeden 6.000’den fazla uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere her yıl 23.000’den fazla öğrenciye üniversite, kariyer ve sürekli eğitim sağlayan devlet tarafından finanse edilen bir kurumdur. Uluslararası öğrenciler, çeşitli lisans, önlisans, diploma, lisansüstü diploma ve sertifika programları da dahil olmak üzere, eğitimlerini bizimle planlamak konusunda zengin seçeneklerden faydalanır. Farklı kolej ve üniversitelerden geçiş programlarının yanı sıra eğitime Langara College’da başlayan öğrenciler dilerlerse kredilerini transfer ederek eğitimlerine devam edebileceği farklı opsiyonlara da ulaşır.

  • Langara College, Kanada’nın en çeşitli ve kültürel açıdan zengin şehirlerinden biri olan Vancouver’da bulunmaktadır.
  • Öğrenciler eğitmenlerinden kişisel ilgi görür; küçük ve destekleyici sınıf ortamlarında düşüncelerini ve görüşlerini açıkça dile getirebilirler.
  • Uluslararası öğrenciler Langara College’da asla kayıp ya da yalnız hissetmeyeceklerdir. LEAP programı, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olacak ve Üniversitenin Aile Yanında Kalma programları ülkedeki en iyi programlardan biri olarak görülmektedir.
  • Langara College’da her dönem çok sayıda program seçeneği bulunur; her yıl üç giriş tarihi vardır.
  • Langara College‘ın her bir fakültesi ayrıca ödüllü eğitmenlerden oluşur.

Programların içeriği:

Okulda muhasebe, animasyon, sanat, biyoloji, kimya, işletme, inşaat, elektrik, elektronik, bilgisayar, biyomedikal vb. hemen her alanda zengin eğitim seçenekleri mevcuttur. Eğitim seviyenize bağlı olarak bir alanda uzmanlaşma sunan bir diploma/sertifika programı tercih edebileceğiniz gibi, dilerseniz ön lisans derslerinizi tamamlayıp farklı bir okulda lisans tamamlama da yapmayı tercih edebilirsiniz.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Vancouver şehri:

Kanada’nın British Columbia eyaletinin heyecan verici batı kıyısında yer alan Vancouver, en son 2010 yılında, dünyanın en yaşanabilir şehri seçildi. ‘Dağların denizle buluştuğu yer’ olarak nitelendirilen Vancouver, uzun dağlarla ve parlak Pasifik Okyanusu ile çevrilidir. Şehirde yaşam, modern bir şehrin kozmopolit cazibe merkezleri ile çarpıcı bir doğal çevre arasında ideal bir dengedir. Kanada’nın en ılıman iklimlerinden biri olup kış aylarında ülkenin en sıcak şehridir. Bu Olimpik şehir güvenli, arkadaş canlısı, nefes kesici güzellikte ve kültür açısından zengin bir üne sahiptir. Vancouver, dünyanın en iyi eğlence fırsatlarından ve kültürel etkinliklerinden bazılarını sunmaktadır. Golf ve birinci sınıf kayağın keyfini aynı gün içerisinde çıkarabilmeyi mümkün kılar. Sakinlerinin 1 / 3’ünden fazlası İngilizce dışında bir dil daha konuşur. Şehrin kültürel çeşitliliğine ilave olarak muhteşem mağazalar, restoranlar, tiyatrolar ve kulüplerde yer sosyal hayata renk katar.

Langara College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan lisans programları için: TOEFL iBT: Min 80.0 / IELTS overall: Min 6.5

Okulda sunulan diploma programları için: TOEFL iBT: Min 80.0 / IELTS overall: Min 6.5

Okulda sunulan uzmanlık sertifika programları için: TOEFL iBT: Min 90.0 / IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Langara College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Langara College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.