Vancouver Community College

1965 yılından bu yana Vancouver Community College, öğrenci merkezli yaklaşımı, ödüllü fakültesi ve uygulamalı kariyer programlamaları ile güçlü ve haklı bir ün kazanmıştır. Vancouver Community College, yeni fırsatlar yaratmaya ve tüm öğrencileri için zenginleştirilmiş eğitim deneyimleri sunmaya çalışmaktadır.

Şehrin kalbinde yer alan Vancouver Community College, gerçek dünyaya yönelik akademik, kültürel ve sosyal ortamlar sunmaktadır. Gurme restoranları, bir otomobil dükkanı ve yakın zamanda yenilenmiş spor salonu ve spası da dahil olmak üzere kampüsteki tesisleri, öğrencilerin gerçek hayat deneyimleri edinmelerini sağlar.

Vancouver Community College, yeni nesil öğrencilere tutkularını keşfetmelerini, temel becerilerin yanı sıra rekabetçi işgücünde başarılı olmak için neler gerektiğini öğretmek ile övünür. 1100 çalışan ve yıllık 105 milyon dolar bütçe dahil olmak üzere 14.500’den fazla öğrencisi ile okul, Britich Columbia eyaletinin lise sonrası ortaöğretim alanında en önemli eğitim kurumlarındadır. Endüstri ile bağlantıları, öğrencilerin işverenlere doğrudan erişimini sağlarken, ortaöğretim sonrası sektördeki erişim ve ortaklıklar, öğrencilerin eğitim yolculuklarının herhangi bir aşamasında hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

  • Vancouver, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir ve Kanada Batı kıyılarının zengin kültürünü ve yaşam tarzını deneyimlemek için harika bir yerdir. Birçok uluslararası öğrenci için bir başlangıç ​​noktasıdır.
  • Öğrenciler eğitmenlerden kişisel ilgi görecek ve sınıf arkadaşlarıyla etkileşim kurma fırsatına sahip olacaklardır.
  • Öğrenciler gerçek dünyada uygulanabilecek işe hazır ve akademik beceriler geliştireceklerdir. Kolej’in çeşitli işletmeler ve sektörlerle güçlü ortaklıkları vardır.
  • Vancouver Community College eğitmenleri, uzmanlık alanlarında gerçek dünya deneyimine sahip yüksek nitelikli uzmanlardır. Birçoğu ulusal ödüller kazanmıştır.

Programların içeriği:

Vancouver Community College’da, diploma, sertifika ve yüksek öğrenin düzeyinde uzmanlaşma sağlayan programlar yer alır. 2 yıllık diploma programları arasında, mutfak sanatları, kozmetoloji, mücevher tasarımı gibi  alanların yanı sıra grafik tasarım ve bilgisayar sistemleri programları dikkat çeker. Yüksek lisans seviyesinde ise okulda işletme yönetimi programları sunulur.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Vancouver şehri:

Kanada’nın British Columbia eyaletinin heyecan verici batı kıyısında yer alan Vancouver, en son 2010 yılında, dünyanın en yaşanabilir şehri seçildi. ‘Dağların denizle buluştuğu yer’ olarak nitelendirilen Vancouver, uzun dağlarla ve parlak Pasifik Okyanusu ile çevrilidir. Şehirde yaşam, modern bir şehrin kozmopolit cazibe merkezleri ile çarpıcı bir doğal çevre arasında ideal bir dengedir. Kanada’nın en ılıman iklimlerinden biri olup kış aylarında ülkenin en sıcak şehridir. Bu Olimpik şehir güvenli, arkadaş canlısı, nefes kesici güzellikte ve kültür açısından zengin bir üne sahiptir. Vancouver, dünyanın en iyi eğlence fırsatlarından ve kültürel etkinliklerinden bazılarını sunmaktadır. Golf ve birinci sınıf kayağın keyfini aynı gün içerisinde çıkarabilmeyi mümkün kılar. Sakinlerinin 1 / 3’ünden fazlası İngilizce dışında bir dil daha konuşur. Şehrin kültürel çeşitliliğine ilave olarak muhteşem mağazalar, restoranlar, tiyatrolar ve kulüplerde yer sosyal hayata renk katar.

Vancouver Community College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan diploma programları için: TOEFL iBT: Min 68.0 / IELTS overall: Min 5.5

Okulda sunulan uzmanlık sertifika programları için: TOEFL iBT: Min 84.0 / IELTS overall: Min 6.5

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Vancouver Community College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Vancouver Community College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.