Sheridan College

1967 yılında kurulan Sheridan College, yıllık 20.000’ni aşkın öğrenci potansiyeli ile Ontario eyaletinin önde gelen devlet kolejlerinden biridir.

Toronto merkezine toplu taşıma ile 30-60 dk. uzaklıkta yer alan farklı bölgelerde 3 kampüsü bulunur. “Uygulamalı Sağlık ve Toplum Çalışmaları” , “Uygulamalı Bilim ve Teknoloji” , “Animasyon Sanatları ve Tasarım” , “Sosyal Bilimler” gibi fakültelerde yetiştirdiği ve bugüne kadar mezun ettiği dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletten öğrenci portföyü ile ülkenin ticari yapısını şekillendirmede büyük rol oynamaktadır.

Sheridan College, yaratıcılık ve problem çözme becerisi üzerine sertifika programı düzenleyen tek uluslararası okul olarak da bilinmektedir.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Mayıs sonu
Kış (Ocak – Nisan) Eylül sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Ocak sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

DAVIS KAMPÜSÜ

Brampton lokasyonunda bulunan Davis Kampüsü, Sheridan College’ın en büyük kampüsüdür. Sağlık alanında uzmanlık kazanmak isteyen 12.000 öğrenciyi içinde barındırır.  72 adet laboratuarı vardır. Sertifika, diploma ve üniversite derecesi olmak üzere toplam 69 adet program seçeneği sunar. Bu kampüs Toronto merkeze toplu taşıma ile en fazla 45 dk-1 saat uzaklıkta yer almaktadır.

HAZEL MCCALLION KAMPÜSÜ

Kanada’nın 6. Büyük şehir olan Mississauga lokasyonunda bulunan  Hazel McCallion kampüsü 28 laboratuarında 30 dan fazla program seçeneği ile 5000 ‘nin üzerinde öğrenci portföyüne sahiptir.  2011 yılından beri İşletme programları üzerine, 2017 yılından bu yana da Mimari teknoloji, İç mimarlık vb. programlar üzerine sertifika, diploma ve lisans dereceli eğitimler sunmaktadır. Bu kampüs Toronto merkeze en fazla 20-30  dk uzaklıkta yer almaktadır.

TRAFALGAR KAMPÜSÜ

Trafalgar Kampüsü, Oakville kasabasında bulunmaktadır. 8000 öğrenci kapasitesine sahiptir. Animasyon, sanat, bilim, teknoloji, sağlık ve toplum alanları olmak üzere 45 program seçeneğine sahiptir. Bu kampüs,  Toronto merkeze toplu taşıma ile en fazla 30-50 dk arası uzaklıkta yer almaktadır.

Sheridan College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler
 • Program Türü
 • Diploma Programları İçin
  .
  .
 • Degree ve Graduate Certificate Programları İçin
  .
 • Akademik IELTS Puanı
 • Toplam Puan: 6.0

  Her band için en az 5.5
  .

 • Toplam Puan: 6.5

  Her band için en az 6.0
  .

 • TOEFL
 • TOEFL 80 IBT

  (Min. of 20)
  .

 • TOEFL 88 IBT

  (Min. of 22)
  .

 • Sheridan EPA/EAP
 • %70 (EAP)
  4.0 Listening Band, 4.0 Reading Band, CLB 7.0 Writing (EPA)
 • %75 (EAP)
  4.5 Listening Band, 4.5 Reading Band, CLB 8.0 Writing (EPA)

Sheridan College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Sheridan College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunmaktadır.

Direkt başvuru için İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere Şartlı Kabul Başvurusu yapmaktayız.

İngilizcesi yetersiz öğrenciler için Sheridan College’ın kendi bünyesindeki dil eğitimi programlarını veya anlaşmalı çalıştığı dil okullarını tercih edebilir.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.