Red River College

Red River College (RRC), Winnipeg, Manitoba, Kanada’da bulunan bir devlet kolejidir. 200’den fazla derece, diploma ve sertifika programları ve yılda 30.000’den fazla öğrenci ile eyaletin en büyük uygulamalı öğrenme ve uygulamalı araştırma enstitüsüdür. Dokuz kampüsteki en son teknoloji ekipmanlarla ilgili ödüllü talimat ve eğitim sayesinde Red River College, öğrencilerini seçtikleri alanlarda lider olmaya hazırlarken, araştırma yapmak ve müfredatı güncel tutmak için endüstri ile ortaklık kurmaktadır.

Red River College, öğrencilerinin başarılarından gurur duyar. Üniversitenin amacı, öğrencilerini doğrudan istihdama yönlendirmek için mevcut olan en kaliteli eğitimi sunmaktır. Red River College, endüstri ile ortaklıklar ve en son teknoloji ekipmanı kullanarak müfredatını en ileri düzeyde tutmaya çalışmaktadır. Üniversitenin amacı, iş piyasasının gelişen gereksinimlerini sürekli olarak karşılamak ve aşmaktır. Personel ve öğretim üyeleri, her öğrencinin günümüzün çok yetenekli işgücünde başarılı olmak için bilgi, deneyim ve güven ile donanmasını sağlamaya kendini adamıştır.

  • Red River College’ın yurtları, Winnipeg’in en canlı mahallelerinden birinde yer almaktadır – evden uzakta mükemmel bir evdir.
  • Öğrenciler, stajları döneminde bir işe yerleşerek becerilerini uygulama ve sınıf dışında anlamlı bir işe girme konusunda eşsiz bir fırsata sahiptir.
  • Red River College öğrencileri çok çeşitli voleybol, basketbol, ​​futbol etkinliklerine katılabilirler.
  • Kolej ayrıca kampüste bir fitness dersleri, masaj terapisi, kişisel fitness değerlendirmeleri ve daha pek çok aktiviteye sahiptir.

Programların içeriği:

Uluslararası öğrenciler için işletme yönetimi alanındaki sertifika ve diploma programlarının yanı sıra, bilgisayar sistemleri ve teknolojileri, grafik tasarım, web programlama, ağ yönetimi gibi bilişim teknolojileri programları sunulur.

Önerilen Başvuru Tarihleri:

Dönem başlangıcı Tavsiye edilen en geç başvuru tarihi*
Sonbahar (Eylül – Aralık) Nisan sonu
Kış (Ocak – Nisan) Ağustos sonu
Yaz (Mayıs – Ağustos) Aralık sonu

Ancak programların kontenjanları sınırlıdır, başvurular genellikle “First Comes, First Served” prensibi ile değerlendirilir. Dolayısıyla öğrencilerimize, istenilen programlarda doluluk problemi yaşamamaları için program başlangıç tarihinden min. 9-10 ay önce başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz.

Winnipeg şehri:

Winnipeg, Manitoba eyaletinin başkenti ve en büyük kentidir. Kuzey Amerika kıtasının coğrafi merkezine yakınlığı ve Kanada’nın doğu-batı doğrultusunun merkezinde bulunması dolayısıyla stratejik avantajlara sahiptir. ABD sınırından 110 kilometre uzaklıktadır. Şehirde çok sayıda park ve rehabilitasyon alanının yanı sıra, göl kenarında olması da hayat kalitesi üzerine pozitif etki yapar. Dört mevsimin de yaşandığı şehirde yazlar ortalama 25.0 santigrat derece ortalamasında sıcak geçerken, kışlar Kanada’nın diğer bölgelerine kıyasla görece daha ılımandır (min. -12 santigrat derece). Şehirde, öğrencileri için de oldukça fazla aktivite imkanı vardır.

Red River College Dil Yeterliliği İçin İstenilen Seviyeler

Okulda sunulan sertifika, diploma programları için

TOEFL iBT: Min 79.0

IELTS overall: Min 6.0

Aranmaktadır. Dil yeterliliğini başvuru aşamasında yerine getiremeyen öğrenciler şartlı kabul alarak eğitim başlangıç tarihlerine kadar dil yeterliliğini sağlayabilir veya okul bünyesindeki dil okulunda yeterli dil seviyesine erişebilir.

Red River College Tanıtım Videosu:

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ApplyBoard yetkili temsilcisi olarak; Red River College başvuru işlemleri, kabul süreci, vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.