İngiltere, öğrencilere üç farklı öğrenci vizesi uygulamaktadır. Alacağınız vizenin türü, seçeceğiniz programın içeriğine ve süresine göre değişir. Her bir vize türünün de çalışma izin prosedürleri birbirinden farklıdır.

Kısa dönem öğrenci vizesi / Short Term Student Visa:

6 ay ve daha kısa süreli dil eğitimi öğrencileri, bu vize türü ile İngiltere’ye gidiş yapar. Vizenin maksimum süresi 6 ay olabilir ve vize uzatılamayan bir vize türüdür; yani vize geçerlilik süresi sonunda öğrencinin ülkesine dönmesi gerekir.

İngiltere’de, dil okullarında eğitim alan öğrencilerin çalışma izni yoktur. Herhangi bir İngiltere dil okulunda kısa süreli eğitim alan öğrenciye çalışma izni verilmez.

Uzatılmış Kısa Dönem Öğrenci Vizesi / Extended Short Term Student Visa:

Program süresi, 180 günü aşan dil okulu öğrencileri bu vize türüne başvurur; Vizenin maksimum süresi 11 ay olabilir ve vize uzatılamayan bir vize türüdür; yani vize geçerlilik süresi sonunda öğrencinin ülkesine dönmesi gerekir.

İngiltere’de, dil okullarında eğitim alan öğrencilerin, program süresi ne kadar uzun olursa olsun, çalışma izni yoktur. Herhangi bir İngiltere dil okulunda eğitim alan öğrenciye çalışma izni verilmez.

Tier-4 Öğrenci Vizesi:

 

İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin aldığı vize türüdür. Bu vize ile öğrenciler, haftada 20 saat part-time (yarı zamanlı) çalışma iznine sahip olur.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.