Kanada herhangi bir dil kursunda dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni yoktur.

Kanada’da 24 haftadan kısa süreli eğitim programlarına Geçici Öğrenci Vizesi / Temporary Student Visitor ile gidilir. Bu vize türü, maksimum 180 gün (6 ay/24 hafta) kalış izni verir ve uzatım hakkı yoktur. Bu vize türü ile ülkeye giriş yapan öğrencilerin çalışma izni olmaz.

24 hafta üzeri eğitim programları için ise Eğitim Vizesi / Study Permit alınır.  Bu vize türü, eğitim programının bitiş tarihi artı 90 gün olarak verilir ve uzatılabilir bir vize türüdür. Study permit ile ülkeye giriş yapan lisans, yüksek lisans, diploma, sertifika, kolej öğrencilerinin haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma izni vardır.

Kanada, bir göçmen ülkesidir. Kanada hükümeti, yasal olarak, mezuniyetleri sonrası 1 yıllık bir devlet koleji programından mezun olan öğrencilere 1 yıl, minimum 2 yıllık ön-lisans, yüksek lisans, diploma, sertifika, devlet koleji programından mezun olan öğrencilere 3 yıl kalma ve çalışma izni verir. 1 yıl tam zamanlı çalışma süresi doldurulduğunda göçmenlik başvurusu yapılabilir. 3 yıl göçmen statüsünde çalışıldıktan sonra ise vatandaşlık başvurusu yapılabilir.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.