Avrupa’nın batısında bir ada devleti olan İngiltere adı genel kullanımda tüm Birleşik Krallık için kullanılsa da, İngiltere Birleşik Krallığın nüfus ve yüzölçümü olarak en büyük ülkesidir.

Üzerinde güneş batmayan imparatorluk olarak anılan İngiltere’nin tarihi Kelt toplumuna dayanır. M.S.5 yüzyıldan sonra adaya yerleşmeye başlayan Ablus ve Saksonlar, adaya Anglo-Sakson kültürünü yerleştirmiş; M.S.8 yüzyılda ise adaya Hristiyanlık kültürü etki etmeye başlamıştır. 11. Yüzyılda Danimarkalılar tarafından ele geçirilen ada, sonrasında Anglosakson hanedanı tarafından geri alındı.

İngiltere ve İskoçya1707’de birleşerek Büyük Britanya Krallığı’nı kurdular. 1800 yılında da bu birliğe İrlanda da katıldı ve böylece Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı kurulmuş oldu. 1837-1901 yılları arasında hüküm süren I. Victoria Dönemi’nde Birleşik Krallık, Britanya İmparatorluğu’nu kurdu.

Birleşik Krallık günümüzde İngiltere, İskoçya, İrlanda ve Galler’den oluşuyor. İngiltere adı genel kullanımda Birleşik Krallık veya Büyük Britanya anlamında kullanılıyor.

Kuzeyde İskoçya, batıda Galler ile komşu olan İngiltere 52 km genişliğinde olan Manş Denizi ile Fransa‘dan ayrılıyor. Fransa-İngiltere sınırının ortasından geçen Manş Tüneli, ülkeyi Avrupa Kıtası’na bağlıyor.

Ülkede resmi dil olarak İngilizce kullanılıyor. Ülkedeki bölgelere göre dilin aksanları değişebiliyor. İngiltere’nin dışında dünyada yaklaşık 1 milyar insan da İngilizce biliyor.

İngiltere’de Dil Eğitiminin Avantajları:

İngilizce’nin anavatanıdır. Sadece dil kurusunda dil öğrenmezseniz, dil ediniminiz sürekli olarak devam eder. İngilizce öğrenmez, İngilizce yaşarsınız.

Kanada ve ABD’ye kıyasla Türkiye’ye çok daha yakındır. Ortalama 3,5 saatlik bir uçuş ile ulaşmak mümkündür.  Zengin tarihi sayesinde, gezilip görülebilecek çok sayıda tarihi ve turistik destinasyona ev sahipliği yapar. Diğer yandan sosyal hayat son derece canlıdır. Sanatsal aktivitelerden eğlenceye sınırsız alternatif mevcuttur.

Dil okulu öğrencileri için konaklama seçenekleri çok geniştir. Aile yanı konaklamadan yurt konaklamaya her okulun kendine has alternatifleri mevcuttur. Aile yanı konaklamalarda, İngiliz aile yapısını daha yakından tanımak mümkün olur.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.