Güney yarım kürede yer alması ve Türkiye’ye olan mesafesi nedeniyle Avustralya uzun dönem öğrenciler için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Avustralya’da 3 ayın üzerinde eğitim almayı tercih eden öğrenciler aynı zamanda çalışma iznine de sahip olabilmektedir.

Avustralya’da  dil okulların eğitim kalitesi Avustralya hükümeti tarafından sıkı bir şekilde takip edilmekte ve denetlenmektedir. Bu nedenle de vize işlemlerinizi yaparken tercih edeceğiniz okulların önemi büyüktür.

Avustralya’ da dil eğitimi ile birlikte okulların birçoğu sertifika programları da sunmaktadır. Bu programlar genellikle İşletme, Pazarlama, Finans, Aşçılık, Barista eğitimi gibi programlar olup program süreleri değişmektedir.

Ülkede lokal dil okulları olduğu gibi bir çok global dil okulunun Avustralya’da farklı şehirlerde merkezleri bulunmaktadır.

Avustralya’da yer alan dil okulları English Avustralia tarafından belirlenen kriterlerce denetlenmektedir.

Avustralya’nın dil eğitiminde en popüler şehirleri Sydney, Melbourne, Brisbane ve Perth’dür. Bu şehirler dışında Gold Coast, Cairns ve Adelaide de tercih edilen şehirlerden bazılarıdır.

Avustralya’da uluslararası öğrencilerin katılabileceği programların 20 ders saatlik programlar ile ülkede öğrenci vizesi ile eğitim almak mümkün olmamaktadır. 20 ders üzeri olan ve 38 ders’e kadar çıkan farklı yoğunluklarda dil eğitimi seçenekleri ile Avustralya İngilizce eğitimi alınabilecek en iyi ülkelerden biridir.

Bazı dil okulları sadece sabah saatlerinde eğitim verirken bazı okullarda akşam programları da bulunmaktadır.

Avustralya’da öğrenci vizesi ile bulunan Türk Vatandaşlarının dil eğitimi alırken yarı zamanlı (maximum 20 saat) çalışma izni bulunmaktadır.

Avustralya’da dil okullarının sunduğu programlar;  Genel İngilizce, Yarı yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Tatilde İngilizce, Birebir ders, IELTS Hazırlık, Yöneticiler için İngilizce, Öğretmenler için Teacher Training, CELTA, DELTA gibi programlarla birlikte işletme, pazarlama, yönetim, girişimcilik ve gastronomi alanlarında sertifika programları bulunmaktadır.

Avustralya’da aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklamadır. Kanada’ya benzer bir yapıda olan Avustralyalı aileler oldukça güler yüzlüdür. Ülkede çok kültürlü bir yapı olmasından dolayı farklı din, dil, ırktan insanlara karşı oldukça yardımsever ve sıcakkanlı yaklaşırlar.

Öğrenciler keyifli bir şekilde okulda eğitim alırken aile yanı konaklamasında da İngilizce pratik yapabilir. Aile yanı konaklama hizmeti sunan ailelerin çoğu müstakil evde yaşar ve evleri şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gidilebilecek mesafededir. Aile yanı ile ilgili tercihlerinizi danışmanınıza ileterek isterseniz çocuklu bir ailede isterseniz evcil hayvan beslemeyen bir ailede uygunluk durumuna göre kalabilirsiniz. Aynı zamanda bazı okullar ekstra ücretlendirme karşılığı okula daha yakın mesafelerde aile yanı hizmeti de sunmaktadır.

Avustralya’da aileler öğrencilere yarım pansiyon(sabah-akşam) konaklama seçenekleri sunabilmektedir.

Avustralya’da birçok okulun yurt konaklama seçeneği bulunmaktadır. Genel yurt tipi rezidans özel banyolu ve tek kişilik odalar olsa da bazı rezidanslarda ortak banyo ve dört kişilik odalar da olabilmektedir.

Yurt konaklaması sunan okullarda ise dikkat edilmesi gereken yurtların kapasitesi sınırlı olduğu için belirlemiş olduğunuz tarihlerde müsaitliğin olup olmadığıdır. Bu konuda Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı‘nın pofesyonel danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bunun için bilgi istek formumuzu doldurabilirsiniz.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.