Massachusetts Eyaleti, Amerika’nın Kuzeydoğu tarafında, New England bölgesinde yer alan en kalabalık Eyalettir. Massachusetts konumu nedeni ile Amerika’nın en önemli limanlarına ev sahipliği yapar. Doğusunda Atlas okyanusu, güneyinde Rhode Island ve Connecticut eyaletleri, kuzeyinde New Hampshire ve Vermont batısında ise New York eyaleti bulunur. Eyaletin büyük çoğunluğunu İrlandalılar, İngilizler, Fransızlar ve Almanlar oluşturur.

Massachusetts Eyaleti, yumuşak bir karasal iklime sahiptir. Yaz aylarında sıcaklık ortalama 26 derecedir. Kış aylarında ise bölgede yağış hakimdir.

Massachusetts eyaletinin en bilinir şehri aynı zamanda eyaletin başkenti ve en kalabalık şehri olan Boston’dır. Boston şehri önemli bir liman ve üretim merkezi olmasının yanısıra Amerika’nın en önemli kültür ve eğitim merkezlerindendir. Amerika’nın ilk devlet okulu, ilk metro sistemi, ve ilk halka açık parkı olması ile de tanınır.

Boston şehrinde çok fazla eğitim kurumu bulunur. Özellikle Girişimcilik alanında Dünya lideri konumundadır.

Massachusetts eyaletine Türkiye’den ulaşım oldukça kolaydır. Türkiye’den Boston Logan havaalanına direkt uçuşlar düzenlenmektedir.

Yandaki menüden, Massachusetts eyaletindeki promosyon alternatiflerine ve indirimli dil okullarının paket fiyatlarına erişebilirsiniz.

Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, promosyon ve kampanya bilgilerini güncel tutmak için azami gayret göstermektedir; ancak ilgilendiğiniz dil okulu alternatifini yan menüde bulamazsanız lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.