Kanada son yılların en popüler dil eğitimi merkezlerinden biri sayılmaktadır. Uygun fiyatları ve kaliteli dil okulları sebebiyle bir ok öğrenci tarafından İngiltere ve Amerika Dil okulları kadar çok tercih edilmektedir.

Kanada’da dil okulları farklı eğitim programları ile öne çıkmaktadır. Kanada merkezli olup kişiye özgü eğitim sunan okullar ile birlikte, global dil okullarının da Kanada’da merkezleri bulunmaktadır.

Göçmenlerin ülkesi olarak bilinen Kanada’nın çok kültürlü yapısı nedeniyle birçok ülkeden öğrenci dil okulu için Kanada tercihi yapmaktadır.  Yalnızca Kanada’da hizmet veren dil okulları, Kanada’nın dil eğitiminde çok fazla tercih edilen bir ülke olması sebebiyle çok fazla büyümüş hatta çoğu global okulun önüne geçmiştir.

Öğrenciler Kanada’da dil okulu tercihi yaparken ağırlıklı olarak okulun ismi ve kapasitesine göre değil farklılaşan İngilizce Dil eğitimi sistemine dikkat etmelidir.

Kanada’da dil okullarının üye olduğu ve okulları denetleyen kurum Languages Canada’dır.

Kanada’nın dil eğitiminde en popüler şehirleri elbette Toronto ve Vancouver’dır. Bu iki şehir dışında Ottowa, Halifax, Victoria ve Surrey son yıllarda oldukça tercih edilen şehirleri arasında yer almaktadır. Eyalet sistemi ile yönetilmekte olan Kanada’da Quebec Eyaleti Fransızca’nın ağırlıklı konuşulması sebebiyle Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için farklı bir alternatif olmaktadır. Eyaletin en popüler şehri Montreal’dir.

Kanada’da uluslararası öğrencilerin katılabileceği programların ders saatleri eyaletlere göre değişmektedir. Bazı eyaletlerde 20 ders saatlik programlarda öğrenciler dil eğitimi alabilirken bazı eyaletlerde de minimum 24 derslik programların tercih edilmesi öğrenci vizesi almak için zorunludur. Okullarda eğitim yıl boyunca hafta içi 5 gün boyunca devam etmektedir. Bazı dil okulları sadece sabah saatlerinde eğitim verirken bazı okullarda akşam programları da bulunmaktadır.

Kanada’da Türk Vatandaşlarının dil eğitimi alırken çalışma izni bulunmamaktadır.

Kanada’da dil okullarının sunduğu programlar;  Genel İngilizce, Yarı yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Tatilde İngilizce, Birebir ders, TOEFL Hazırlık, GMAT Hazırlık, GRE Hazırlık, Şehirde İngilizce, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Mühendisler için İngilizce, Tıpçılar için İngilizce, Yöneticiler için İngilizce, Öğretmenler için Teacher Training, CELTA, DELTA gibi programlardır.

Ayrıca okulların uzun süreli eğitim düşünenler için ‘akademik yıl’ programları da vardır.  Bu programların içeriklerinin Genel İngilizce’den farkı yoktur. Bu programların, spesifik başlangıç tarihleri vardır, böylece uzun dönem okuyacak öğrencileri bir araya toplarlar ve okul ücretleri her hafta başlayan programlara göre ekonomik olur. Bu programı ağırlıklı, dil eğitimi sonrasında lisans ya da yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler tercih eder.

Kanada’da aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama aile yanıdır. Bunun sebebi uygun fiyatların yanı sıra, güler yüzlü ve yardımsever aileleriyle öğrencilerin aile yanı konaklamada oldukça rahat etmesidir.

Kanada’da konaklama hizmeti sunan aileler öğrencilerle diğer ülkelere nazaran daha fazla iletişim kurmaktadır. Çoğu Kanadalı aile müstakil evde yaşar ve evlerinde evcil hayvan beslemektedir. Aile yanı ile ilgili tercihlerinizi danışmanınıza ileterek isterseniz çocuklu bir ailede isterseniz evcil hayvan beslemeyen bir ailede uygunluk durumuna göre kalabilirsiniz.

Kanada’da aileler öğrencilere yarım pansiyon(sabah-akşam), tam pansiyon(Sabah-öğle-akşam) ve yemeksiz(sadece oda) konaklama seçenekleri sunabilmektedir. Seçmiş olduğun konaklama seçenekleri arasında yemek opsiyonlarını da görebilirsiniz.

Kanada’da birçok ülkeye göre yurt konaklama opsiyonu çok daha azdır. Her okulun yurt konaklaması bulunmadığından seçmiş olduğunuz okulun konaklama seçeneklerini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Yurt konaklaması sunan okullarda ise dikkat edilmesi gereken yurtların kapasitesi sınırlı olduğu için belirlemiş olduğunuz tarihlerde müsaitliğin olup olmadığıdır. Bu konuda Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı‘nın pofesyonel danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Bunun için bilgi istek formumuzu doldurabilirsiniz.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.