Londra, İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Büyük Britanya adasının güneydoğusundaki Thames Nehri’nin iki yanında genişleyen Londra, iki bin yıllık bir tarihe sahiptir. Günümüzde dünyanın en kalabalık metropolleri arasında yer alır, Avrupa’nın en önemli başkentleri dendiğinde ise ilk sıralarda akla gelir. Birleşik Krallık nüfusunun yaklaşık %12,5’lik kısmı da bu şehirde yaşamaktadır. Londra gerek İngiltere gerekse dünya geneli açısından, oldukça büyük bir öneme sahip olan bir iş ve finans merkezi konumundadır. Öte yandan turizm açısından da ülkenin en hareketli kentidir. Londra, hava sahası açısından dünyanın en işlek kentidir.

Şehir genelinde deniz iklimi hakimdir. Tüm yıl boyunca yağış görülür.Yazları (Mayıs-Eylül) genellikle sıcak geçer. Gün içindeki sıcaklık 20 derece civarındadır. Kışlar genellikle soğuktur ancak sıcaklığın sıfır derecenin altına düştüğü nadir görülür. Ortalama gündüz sıcaklığı 6 derecedir. İlkbahar ayları Londra’nın en kuru zamanlarıdır.

Buckingham Sarayı, The London Eye, Londra Kulesi (Tower of London), kraliyet taç giyme törenlerinin yapıldığı Westminister Manastır Kilisesi (Westminister Abbey), 94 galerisi ile adeta bir sanat mabedi olan British Museum (İngiliz Müzesi), ikonik Kule Köprüsü (Tower Bridge), kutlamaları ile ünlü Trafalgar Meydanı, Hyde Park, üzerinde tekne turları yapılabilen Thames Nehri, bünyesinde iki binden fazla tablo bulunduran Ulusal Galeri (National Gallery), dünyaca ünlü Madame Tussauds Müzesi ve British Museum gibi çok sayıda gezilecek ve görülecek yeri barındırır.

Yandaki menüden, Londra şehrindeki promosyon alternatiflerine erişebilirsiniz.

Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, promosyon ve kampanya bilgilerini güncel tutmak için azami gayret göstermektedir; ancak ilgilendiğiniz dil okulu alternatifini yan menüde bulamazsanız lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.