Fırsatlar ülkesi olarak tanınan Amerika Birleşik Devletlerinde dil eğitim ialmak pek çok öğrencinin hayallerini süsler. Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, Amerika’da bulunan akreditasyonlu ve uluslararası tanınırlığı olan okulların resmi acenteliğini yapmaktadır.

Eyaletlere göre ayrılmış promosyon ve indirim kampanyalarının detayları için yandaki menüyü kullanınız.

Amerika’da Dil Eğitimi

Amerika, İngilizce eğitiminde kaliteli dil okulları ve herkes için uygun iklim özellikleri taşıyan şehirleri ile önde gelen ülkelerden biri durumundadır. Amerika’nın sahip olduğu sinema, medya, teknoloji ve yazılım alanlarında ki gücü bir çok kesime hitap etmekte olup dil eğitimi esnasında kişisel gelişimi de etkilemektedir.

Amerika’da çok sayıda dil okulu bulunmaktadır, okullar çeşitli eyaletlerde ve şehirlerde yer alır. Genellikle Global yapısı ile tanınan çoğu Amerikan dil okulu aynı kalitede bir çok merkezde hizmet anlayışını benimsemektedir. Bunun yanı sıra tek merkezde eğitim veren lokal okullara da elbette ki rastlanmaktadır.

Global okulların öğrenciler için en büyük avantajı, teknolojiyi çok başarılı bir şekilde kullanarak eğitimler de bunu öğrencilere sunmaları ve faydalanmalarını sağlamalarıdır. Aynı zamanda bu okulların kapasiteleri bir çok okula göre daha büyük olduğundan çok farklı kültür ve milletlerden öğrenci ile bir arada olma fırsatı yakalanmaktadır.

Daha yerel, küçük kapasiteli okullarda ise öğrencilerin memnuniyetlerinin başında eğitim kalitesi ile birlikte öğretmenlerin öğrenciler ile daha yakın ilişkiler kurmasını sağlayan samimi yapısı gelmektedir.

Amerika Dil Okulları, eğitim ve öğretimi geliştirmek amacıyla kurulmuş olan ACCET tarafından denetlenmektedir.

Amerika’nın hemen her eyaletinde dil okulları bulunur. Dil okulu açısından en çok tercih edilen eyaletlerin arasında California, New York ve Massachussets Eyaletleri gelmektedir. En çok tercih edilen şehirler ise; New York, Boston, Los Angeles, San Francisco, San Diego, Chicago, New Jersey ve Miami’dir.

Amerika’da uluslararası öğrencilerin katılabileceği programların ders saatlerinin en az haftada 18 saat olması gerekmektedir.  Öğrenci vizesi olan F1 vizesine başvuru yapmak için temel şart budur. Bu da bir çok okulun 25 ve üzeri ders programlarında mümkün olmaktadır. Bunun dışında daha az ders saatiyle eğitim almak isteyen öğrenciler Turistik vize (B1/B2) ile maksimum 3 aya kadar eğitim alabilmektedir.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.