Bristol, 420.000’i aşkın yakın nüfusuyla İngiltere’nin altıncı, Birleşik Krallık’ın ise dokuzuncu kalabalık şehridir. Londra’nın 185 km batısında yer alan şehre, Londra’dan trenle 90 dakikada erişim mümkündür.

130 bin civarında öğrenci nüfusu ile bir öğrenci şehri olma özelliği taşıyan Bristol, Birleşik Krallık’ın en güzel şehirlerinden biri olan Bristol, hareketli bir kültüre de sahiptir. Bristol’da öğrenci hareketlidir.

Bristol, çok fazla sayıda cafe, bar ve her bütçeye, her zevke uygun restorana sahiptir. Park Street, Whiteladies Road ve Glovcester Road gibi yolların yukarısından aşağısına kadar, arkadaşlarınızla buluşup bir fincan çay, kahve ya da geleneksel İngiliz birası içeceğiniz birçok yer bulabilirsiniz.

Alışveriş için İngiltere’nin ünlü markalarını bulabileceğiniz alışveriş merkezi olan Broadmead yanında tek tek küçük butikler ve ev eşyaları satan mağazalar da bulabilirsiniz. Ayrıca Bristol’da Showcase, Cineworld, Warner Village ve Watershed sinemaları vardır ve hepsi şehir merkezinden kolayca yürünebilir uzaklıktadır.

Bristol, yürüyerek gezmek için uygun bir yer olmakla beraber şehir halkının ulaşımının büyük bir kısmını otobüs ağı sağlar. Aynı zamanda Bristol’da Bristol Parkway (şehrin doğusunda) ve Bristol Temple Meads (şehrin merkezinde) olarak bilinen iki ana tren istasyonu bulunmaktadır. Bristol’da bulunan hava alanı, şehrin kendi hava alanı olan Bristol International Airport’dur. Bunların yanında, şehri gezmenin eğlenceli yollarından biri de Bristol Feribotu’dur.

Yandaki menüden, Bristol şehrindeki promosyon alternatiflerine erişebilirsiniz.

Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, promosyon ve kampanya bilgilerini güncel tutmak için azami gayret göstermektedir; ancak ilgilendiğiniz dil okulu alternatifini yan menüde bulamazsanız lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.