İngiltere’nin güneydoğusunda, turistler ve öğrenciler tarafından tercih edilen Kent’e bağlı bir şehirdir. Ulaşım kolaylığı, küçük bir şehir olması, restoran bolluğu ve gezip görülecek yerlerinin çokluğu gibi gerekçelerle tercih edilmektedir.

Tarih boyunca pek çok savaşa ve göçe ev sahipliği yapan Canterbury, günümüzde tarihine sahip çıkan modern bir kent olma özelliği ile bilinir. Katedralleriyle ünlü olan bu şehirde katedrallerin yanı sıra Stour Nehri, Westgate Bahçeleri, sinema ve tiyatro gibi ilgi çekici yerler bulmak mümkündür.

Canterbury’nin içinden geçen nehirde tekne turu yapabilir, The Beaney House of Art & Knowledge’a ücretsiz girerek kütüphanesinden faydalanıp müzesini gezebilir, Penny Theatre, The Shakespeare ve Thomas Beckett gibi bilinen publarında arkadaşlarınıza ve kendinize vakit ayırabilirsiniz. Özellikle Canterbury Katedralı etrafında toplanan restoranlarda Türk yemeklerinden Hint yemeklerine kadar bir sürü değişik tat deneyebilirsiniz. Sinema, tiyatro ve müzikal gibi etkinlikler için şehir merkezindeki Marlowe Theatre’ı ve University of Kent içindeki Gulbenkian Theatre’ı tercih edebilirsiniz.

Yandaki menüden, Canterbury şehrindeki promosyon alternatiflerine erişebilirsiniz.

Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, promosyon ve kampanya bilgilerini güncel tutmak için azami gayret göstermektedir; ancak ilgilendiğiniz dil okulu alternatifini yan menüde bulamazsanız lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.