Dublin, İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Ülkenin doğu kıyısının ortasında, Liffey Nehri’nin ağzında, Dublin Kontluğu’nun merkezinde yer almaktadır. Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir. 17. yüzyılda Dublin, Londra’dan sonra en büyük ikinci şehirdi. 1922 yılında Büyük Britanya’dan tam bağımsızlığını elde etti ve günümüzdeki halini alma yolunda ilerlemeye başladı. Nüfusu yaklaşık 1,5 milyondur.

Dublin gece hayatı yönünden de oldukça canlıdır. Mutlu insanların şehri olarak tanınan Dublin de genç nüfusun fazla olması, eğlenceyi de beraberinde getirmektedir. Bölgede çok sayıda pub bulunur. Buna rağmen sakin ve suç oranının hiç olmaması ülkeyi daha güvenilir bir hale getirmektedir. İrlanda halkı girişkendir ve sıcakkanlıdır. Her yıl düzenli olarak turist çeken bir ülke olması, rahatlıkla İngilizce konuşarak iletişime geçebileceğiniz samimi bir ortamı da beraberinde getirmektedir. Şehir merkezinde büyük tiyatrolar bulunmakta ve sürekli oyunlar sergilenmektedir.

Dublin denize yakın konumda olduğu için ılıman bir iklime sahiptir. Dublin’in iklimi, diğer birçok Avrupa şehriyle kıyaslandığında daha yumuşaktır denebilir. Kışın 5C civarında seyreden sıcaklıklar, yazın yükselse de 25C ve üzeri oldukça sıcak kabul edilir ve nadiren gerçekleşir. Yağış miktarı ise, örneğin Londra ile kıyaslayacak olursak oldukça azdır.

Dublin’e ulaşım kolaylığı açısından da öğrenciler tarafına tercih edilen bir şehirdir. Şehirdeki havaalanı Avrupa’nın en yoğun 14. Havaalanıdır, Dublin şehir merkezine yaklaşık 10km mesafede yer alır. Buradan dünyanın birçok noktasına uçmak mümkün olduğu gibi, ekonomik havayolları ile Avrupa içine, biletleri önceden almak koşuluyla, çok ucuza seyahat etmek mümkündür. Şehir içinde ulaşım için tramvay ve tren hatlarını, ayrıca belediye otobüslerini kullanmak mümkün. Ayrıca ilk yarım saati ücretsiz olan şehir bisikletlerini kiralayarak da şehir içi ulaşım sağlamak mümkündür.

Dublin, İrlanda’nın eğitim merkezidir. Şehirde 20 enstitü ve kolej vardır. Ayrıca medya ve iletişim teknolojileri açısından da oldukça gelişmiştir. Facebook , Google , Twitter gibi büyük kuruluşların merkezleri bu şehirde bulunur.

Yandaki menüden, Dublin şehrindeki promosyon alternatiflerine ve indirimli dil okullarının paket fiyatlarına erişebilirsiniz.

Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, promosyon ve kampanya bilgilerini güncel tutmak için azami gayret göstermektedir; ancak ilgilendiğiniz dil okulu alternatifini yan menüde bulamazsanız lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.