Bir ada ülkesi olan Malta dil okulları yönünden oldukça zengin bir ülkedir. Ülkede irili ufaklı 60’a yakın dil okulu mevcuttur. Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, Malta’da bulunan akreditasyonlu ve uluslararası tanınırlığı olan okulların resmi acenteliğini yapmaktadır.

Şehirlere göre ayrılmış promosyon ve indirim kampanyalarının detayları için yandaki menüyü kullanınız.

Malta, uzun yıllar boyunca İngiliz sömürgesi altında yaşamıştır. İngiliz kraliyet ailesine de uzun dönem ev sahipliği yapmış olması yönü ile ünlüdür. Bu uzun sömürge döneminin kültür üzerindeki etkileri oldukça baskındır. En önemli etki ise ülkenin dilinde görülür. Ülkede 2 resmi dil vardır: İngilizce ve Maltaca. Nüfusun hemen tamamı İngilizce konuşur ve İngilizce günlük hayatın içerisinde kullanılır.

Malta’da dil eğitimi almak, İngilizce konuşulan diğer ülkelere kıyasla görece daha ekonomiktir. Bunun bir nedeni ülkedeki yaşam maliyetleri olmakla birlikte, nüfusa oranla oldukça fazla sayıda dil okulu olmasının getirdiği rekabet de ciddi bir nedendir.

Malta’da dil okullarının diğer ülkelere göre farklı olduğu bir diğer özellik de, okulların genellikle paket programlar sunuyor olmasıdır. Dil okulları, “her şey dahil” konseptte paket promosyonları açıklar. “Her şey dahil” paketlere, eğitim, konaklama, havaalanı karşılama ve uğurlama hizmeti, kitap – gereç ücretleri, program sonunda kurs katılım sertifikası, okul kayıt ücreti, konaklama organize ücreti dahildir.

Malta’da Dil Eğitiminin Avantajları:

Öğrencilerin Malta’da dil eğitimi almayı tercih etmelerinin farklı gerekçeleri vardır. Bunların başında ikliminin Türkiye ile benzerliği gelir. Ülkede Akdeniz iklimi hakimdir, kışları bile son derece ılıman yaşanır. Tıpkı iklimi gibi, Malta’nın kültürü de Türk kültürü ile benzerlikler gösterir. Akdeniz insanının sıcakkanlılığı, tarih boyunca adada hüküm süren Arap, İtalyan ve İngiliz kültürleri ile harmanlanır. Bu çeşitlilik yönünden, Türk öğrenciler kültürel adaptasyon problemi yaşamazlar. Ayrıca Türkiye’den 2,5 saatlik bir uçuş ile kısa sürede Malta’ya ulaşmak mümkündür.

Ülke AB üyesidir ve Schengen ülkesidir. Ancak öğrencilerin malta vizesi almaları oldukça kolaydır. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler için ciddi bir avantaj yaratır.

Turistik bir ada olan Malta, farklı kültürlerden çok sayıda turist ağırlar. Bu sayede öğrenciler kültürel etkileşimi çok yoğun bir şekilde deneyimleme fırsatı bulur. Yazlar uzun, ve oldukça hareketlidir. Öğrenciler, dil eğitimlerinin yanı sıra Malta deniz ve güneşinin tadını da çıkarır.

Malta’da yaşam oldukça kolaydır. Küçük bir ada devleti olup oldukça güvenli bir ülkedir. Toplu taşıma olanakları son derece gelişmiştir. Ülkenin her yerine otobüs ve feribotlar ile kısa sürede ve güvenle seyahat mümkündür.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.