Brighton, İngiltere’nin güneydoğusunda Manş denizine komşu bir sahil kentidir. Gulf Stream sıcak su akıntısının etkisinde olan bu kıyı şeridinde iklim İngiltere geneline göre oldukça ılımandır.

Tarihi boyunca bir balıkçı kasabası olan şehir, 18. Yüzyıl itibari ile İngiliz kraliyet ailesinin yazlık şehri olmasından sonra gelişerek günümüzde büyükşehir halini almıştır.

Günümüzde, iki büyük üniversiteye ev sahipliği yapan şehir, tam bir öğrenci kenti olması ile tanınır. Sosyal hayat son derece renklidir. Yıl boyu tadını çıkarabileceğiniz, sinema, tiyatro, alışveriş merkezleri, kültür-sanat etkinlikleri, festivaller, klüpler şehri sürekli canlı kılar.

Tarihi ruhunu koruyan sahil şeridindeki çok sayıda cafe-restoran hem ziyaretçilerin hem de yerel halkın yıl boyu ilgisini çeker.

Gezilecek Yerler:

Brighton Pier: 1899 yılında açılan 525 metre uzunluğundaki Brighton İskelesi, günümüzde Brighton’ın simgesi haline gelmiştir.  Brighton’a gelen her turistin ziyaret ettiği ilk yerdir.

Brighton Museum and Art Gallery: Brighton’ın merkezine çok yakın olup, North Laine bölümündedir. 19. yüzyılda inşa edilmiş olan bu müze Brighton’ın popüler mezelerinden biridir. Bu müzede 20. yüzyılın seramikleri, mobilyaları, oyuncakları, el sanatları, tarihsel kıyafetler, resim işçiliği, bazı tarihsel eserlerle birlikte görülmeye değer yerlerden biridir.

Royal Pavilion: Üç dönemdir kraliyet ailesinin tatillerinde konakladıkları konutlarıdır. Hint mimarisinden etkilenerek inşa edilmiştir.

Preston Park: Brighton’ın gezilmesi gereken parklarından bir tanesidir ve şehrin kuzey kesimindedir. Harika çiçek bahçeleri, patika yolları, oturmak için harika bir atmosferdeki bankları ve Preston Manor House ile muhteşem güzelliğe sahip bahçeleriyle görülmeye değer bir parktır. Park haftanın yedi günü, 24 saat açıktır ve giriş ücretsizdir.

South Downs Park: Brighton’ın kuzey kesiminde kalmaktadır ve şehrin en önemli parklarından bir tanesidir. South Downs parkı yakın bir zamanda “National Park” adını almıştır ve turistler tarafından çok beğenilen popüler bir parktır. Park haftanın yedi günü, 24 saat açıktır ve giriş ücretsizdir.

St. Anns Well Gardens: Brighton’ın bir diğer popüler parklarından birisidir. Turistler tarafından çok ilgi görmektedir ve yapılabilecek birçok şey bu parkta mevcuttur. Bu parkta kafe, tenis kortu, çocuklar için oyun bahçesi, görülmeye değer ağaçlık alanları ve bin bir çeşit çiçeklerle süslü bahçeleri vardır. Brighton’ın Hove bölgesindedir. Park haftanın yedi günü, 24 saat açıktır.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.