Sliema, Malta adasının turistik sahil şehirlerinden birisidir ve oldukça popülerdir. 10 kilometrelik uzun sahil şeridi pek çok restoran ve kafeye ev sahipliği yapar.  Eskiden küçük bir balıkçı kasabası olan Sliema, 19 ve 20. yüzyıllarda İngiliz nüfus tarafından tercih edilmiştir.

Sliema’nın kelime anlamı Maltacada “huzur” anlamına gelir. Bazı kaynaklara göre bu isim ilhamını bölgedeki tarihi bir şapelden almıştır. Ne var ki bu şapel, günümüzün en yoğun ve ilgi çeken binasıdır.

Yerel nüfusu 17 bin civarında olan Sliema, eskiden Valetta’lıların yazlık bölgesi olarak ünlüydü. Sahil şeridinde altın kumlu plajlar olmasa da, şehir içinden denize girmek mümkündür.

1881 yılında Malta’nın ilk su arıtma tesisi bu şehirde kurulmuş ve o günün İngiliz nüfusuna temiz su tedarikinde kullanılmıştır. Sliemada’daki cadde isimleri genellikle İngiliz yönetimi esnasında verildiğinden, İngiliz etkisi çok net biçimde anlaşılır. En ünlü caddeleri arasında Norfolk Street, Prince of Wales Road, Windsor Terrace, Graham Street, Milner Street ve Fort Cambridge sayılabilir.

1565 yılındaki Osmanlı kuşatması esnasında Sliema şehrinde bulunan Tigne Point tarihi bir rol oynamıştır ve Malta tarihinin ünlü hikayelerinden birisini oluşturmuştur. Turgut Reis, burada ölümcül bir yara almıştır ve bu olay da kuşatmanın dolayısıyla da malta tarihinin seyrini kökten değiştirmiştir.

Yandaki menüden, Sliema şehrindeki promosyon alternatiflerine ve indirimli dil okullarının paket fiyatlarına erişebilirsiniz.

Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, promosyon ve kampanya bilgilerini güncel tutmak için azami gayret göstermektedir; ancak ilgilendiğiniz dil okulu alternatifini yan menüde bulamazsanız lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

Malta’da dil okulları genellikle paket programlar sunar. Dil okulları, “her şey dahil” konseptte paket promosyonları açıklar. “Her şey dahil” paketlere, eğitim, konaklama, havaalanı karşılama ve uğurlama hizmeti, kitap – gereç ücretleri, program sonunda kurs katılım sertifikası, okul kayıt ücreti, konaklama organize ücreti dahildir.

Önemli Notlar:

Fiyat listeleri, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın resmi acentesi olduğu okulların fiyat listeleri baz alınarak ve doğruluğuna azami özen gösterilerek oluşturulmuştur; bu listeler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Herhangi bir ihtilaf durumunda, okulların belirteceği fiyatlar esas alınır ve Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sorumlu tutulamaz. Okullar, açıkladıkları promosyon ve kampanyalarda dilediklerinde değişiklik yapma haklarını daima saklı tutarlar. İşbu sebeple, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, ilgili bilgileri her an güncelleme, değiştirme, ve/ya iptal etme hakkını saklı tutar ve olası değişiklik veya yayından kaldırmalardan sorumlu tutulamaz. Belirtilen tüm fiyatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir.