Queen’s University Belfast- Queen’s Üniversitesi Belfast

Queen’s University Belfast, bir araştırma üniversitesidir. İngiltere’nin bir parşası olan Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta 1849 yılında kurulmuştur, bulunduğu şehir sebebi ile geniş, zengin bir İngiliz ve İrlanda kültürüne sahiptir.  Queens University Belfast Russel Group üyesidir. Dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alır.

Queens University Belfast, modern fitness tesislerine sahiptir. Kampüs içerisinde, 25 metrelik yüzme havuzu ve kapalı 3G futbol sahası bulunur. Queen’s University Belfast aynı zamanda tiyatro, ve Mandela Hall adlı kendi müzik salonuna sahiptir. Üniversite 80 farklı ülkeden gelen 23.000 üzeri öğrenciye sahiptir.

Queen’s University Belfast, istihdam edilebilirlik üzerine güçlü şekilde yoğunlaşır. Özellikle, kadınların bilim ve mühendis alanlarında eşit olmayan şekilde temsil edilmesiyle mücadelede önde gelir. Üniversite aynı zamanda Yüksek Öğrenim ve İleri Eğitim için Queen’s Anniversary Ödülünü beş kere kazanmıştır.

Queen’s Üniversitesi, Belfast kampüsü şehir merkezinden 15 dakika yürüme mesafesindedir. Üniversite, ÖDÜL kazanan bir kütüphane’ye sahiptir. Geleneksel bir kütüphanenin en iyi özelliklerini en son teknolojiyle harmanlayan McClay Kütüphanesine 50 milyon sterlinin üzerinde yatırım yapılmıştır.

Belfast kampüsü olanaklar arasında bilgi işlem ve medya hizmetleri, BT eğitim odaları, sessiz çalışma ve grup çalışma alanları, bir kafe, bir Dil Merkezi ve çok sayıda basılı eser bulunmaktadır.

Başlangıç tarihleri, giriş şartları ve eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için Mayla Abroad İletişim formumuzu doldurabilirsiniz.