University of Essex

Essex Üniversitesi

Essex Üniversitesi 1963 yılındai İngiltere’nin Essex bölgesinde Colchester şehrinde kurulmuştur. Colchester İngiltere’nin ilk başkenti olarak bilinir. Londra’ya ortalama 1 saat uzaklıkta bulunur. Essex Üniversitesinin misyonu ‘Öğretimde ve Araştırmada Mükemmellik’tir. 140 farklı ülkeden uluslararası öğrenci nüfusuna sahiptir.

Essex Üniversitesinin 3 kampüsü vardır.

 Colchester Kampüsü, Essex üniversitesinin en kalabalık ve en büyük kampüsüdür. 130 farklı ülkeden 13.000 öğrenci nüfusuna sahiptir. Colchester şehir merkezinden ortalama 3 km uzaklıktadır. 200 dönümlük bir park alanına kurulmuştur. Hukuk, Gazetecilik, Psikoloji, İnsan kaynakları gibi alanlarda derse vierilmektedir.

Southend Kampüsü, Plajları ve iskelesi ile ünlüdür. Southend mükemmel sahil şeridine sahiptir. Sahil boyunca çok çeşitli su sporları ve eğlence etkinlikleri düzenlenir. Sağlık ve Sosyal Hizmet bölümleri, Oyunculuk bölümü, Psikososyal ve Psikanalitik Çalışmalar Bölümü ve Essex Business School Southend Kampüsünde bulunur.

Loughton Kampüsü, East 15 Acting School’a ev sahipliği yapar. Sahne sanatları alanında kariyer yapmak doğru üniversitedir.

Kampüs mükemmel sahne ve tiyatro olanaklarının yanı sıra, bilgisayar odalarına da sahiptir.