University of Kent – Kent Üniversitesi

University of Kent, 1965 yılında Londra’ya 1.40 dakika mesafede bulunan Canterbury şehrinde kurulmuştur. Kent bölgesi yeşil alanları, parkları ve üzüm bağları ile ‘İngiltere’nin çiçek bahçesi’ olarak bilinir. İngiltere’nin Avrupa’ya en yakın üniversitesidir. Avrupa genelindeki ve dünyadaki pek çok üniversiteye bağlantıları vardır. Dört farklı Avrupa başkentinde uzman lisansüstü merkezlerine sahip tek İngiltere üniversitesidir: Atina, Brüksel, Paris ve Roma. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerinde çift diploma programları sunar. İngiltere’de 2 kampüsü bulunur:

Canterbury Kampüsü, 1965 yılında kurulan Canterbury kampüsü 158 farklı milliyetten oluşan 16.500 öğrenci nüfusuna sahiptir. Canterbury Kampüs hayatı Templeman Kütüphanesi, Gulbenkian sanat merkezi ve Mandela Binası (Kent Birliği’nin evi) etrafında döner. Canterbury Şehri sıcak ve dostane bir atmosfere sahiptir. Kampüsten sadece 25 dakikalık yürüme mesafesinde ortaçağ binalarını, hareketli ve atmosferik barları ve çok çeşitli dükkanları keşfedebilirsiniz. Canterbury Avrupa’ya en yakın İngiltere şehridir. İki saat içinde Paris, Brüksel veya Lille’de olabilirsiniz. Muhasebe, ekonomi, tarih, antropoloji, edebiyat, dil bilimleri, hukuk, fen bilimleri, gibi pek çok alan Canterbury kampüsünde verilmektedir.

 

Medway Kampüsü, Medway kampüsünün iki alana ayrılır.  Pembroke ve The Historic Dockyard Chatham. İki merkez arası yalnızca on dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Gazetecilik ve profesyonel uygulama merkezleri, Spor ve Egzersiz Bilimleri, Bilgi İşlem programları,  Sosyal Politika, Sosyoloji,  Pembroke sitesinde, Müzik ve Ses Teknolojisi Merkezi ve Kent Business School The Historic Dockyard Chatham sitesinde bulunur.

University of Kent, başlangıç tarihleri, giriş şartları ve eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için Mayla Abroad İletişim formumuzu doldurabilirsiniz.