Oxford Brookes University

Oxford Brookes Üniversitesi

Oxford Brookes Üniversitesi, 1865 yılında, Oxford Sanat Okulu olarak kurulmuştur. QS World University Ranking kurumuna göre İngiltere’nin en modern üniversitesi seçilmiştir. Oxford şehrinde bulunan bir kampüs üniversitesidir, okul Headington’da 25 dönümlük bir alana sahiptir ve İngiltere’nin en iyi 100 üniversitesi arasında yer alır.

 Oxford,  Sanatın, tarihin ve eğitimin birleştiği hareketli ve eğlenceli bir şehirdir. Eğitimde olduğu gibi sanatta da öncülüğünü sürdüren Oxford’da, müzik konserleri, tiyatro, bale ve müzikal izleyebileceğiniz beş ayrı tiyatro bulunmaktadır. İngiltere’nin halka açık en eski müzesi olan Ashmolean Museum ve dünyanın çeşitli yerlerinden arkeolojik sanat eserlerini bulunduran Pitt Rivers Museum Oxford’da bulunmaktadır.

Oxford Brookes Üniversitesi Kampüsleri:

Üniversite, üç ana kampüsten oluşmaktadır.

Headington Kampüsü, şehir merkezine 2 km uzaklıkta olan Headington semtinde; işletme, iktisat ve matematik bölümlerinin bulunur.

Wheatley Kampüsü, şehrin 10 km dışında; eğitim fakültesi bulunur.

Harcourt Hill Kampüsü, ise şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Üniversitenin kampüsleri, içinde bulundurduğu yeşil alanları, parkları, spor salonları, banka şubeleri, sağlık ocakları, kütüphane, konser salonları, restoranları ve alışveriş merkezi ile öğrencisinin ihtiyacı olan her şeyi sağlamaktadır. Her kampüste bulunan bilgisayar labarotuarlarında öğrenciler 24 saat bilgisayar kullanma şansına sahiptirler.