Newcastle University – Newcastle Üniversitesi

Newcastle University, Türkçe bilinen ismi ile Newcastle Üniversitesi, 1834 yılında ‘School of Medicine’ Tıp okulu adı altında İngiltere’nin kuzeydoğusunda yer alan Newcastle’da kurulmuştur. Üniversitenin adı 1963 yılında Newcastle Upon Tyne olmuştur. Newcastle Üniversitesi Russell Grubu’na (Araştırma Temelli Lider Üniversiteler Birliği) üyedir.” 200’ün üzerinde program ile 20,000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. İngiltere’nin en iyi ilk 20 üniversiteden biridir. Üniversite ve kolejlerde yapılan araştırmaların kalitesini ölçen bir kurum olan “The Research Assessment Exercise (RAE)”, 2008 yılında yapmış olduğu araştırma ile Newcastle Üniversitesi’ndeki 38 bölümün de dünya standartlarında olduğunu tescillemiştir. RAE tarafından yapılan araştırma sonucunda, Newcastle Üniversitesinde özellikle, Tıp, İnşaat Mühendisliği, Güzel Sanatlar, Şehir ve Bölge Planlama üzerine verilen eğitimin mükemmelliği kanıtlanmıştır.

Newcastle Üniversitesi Tıp Fakültesi üniversitenin en güçlü olduğu alanlardan biridir.Tıp eğitimindeki en iyi uygulamaları göstermek için ulusal bir merkez olarak seçilmiştir. Kanser araştırma tesisleri ülkenin en iyilerinden birisidir. Newcastle Üniversitesi, İngiltere’deki hastane ve laboratuar bazlı programlarda ilk 5’de yer almaktadır.

Newcastle Üniversitesi Kampüsleri:

Newcastle kampüsü: Newcastle şehir merkezinde bulunur.  Bu kampüste hemen hemen tüm departmanlar bulunmaktadır. Newcastle İngiltere’nin en kozmopolit şehirlerinden biridir. Şehirde modern kafeler, kendine özgü mağazalar, kapsamlı spor tesisleri, bulabilirsiniz.

Newcastle Üniversite’nin Singapur ve Malezya’da da kampüsleri bulunur.  Singapur’da Gemi İnşaat Mühendisliği, Malezya’da ise Tıp alanında eğitim verilmektedir.

Newcastle Üniversitesi, Londra Kampüsü 2015 yılında açılmıştır. Londra Kampüsü, öğrencilere Newcastle Üniversitesi’nden diploma alma hakkı sunmaktadır.  Newcastle Üniversitesi Londra kampüsünde; Finans, İşletme ve Pazarlama ile ilgili alanlarda lisans eğitimi sunulmaktadır.

Başlangıç tarihleri, giriş şartları ve eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için Mayla Abroad İletişim formumuzu doldurabilirsiniz.