Queen Mary University of London – Queen Mary Üniversitesi

Queen Mary University of London, Türkçe bilinen ismi ile Queen Mary Üniversitesi 1836 yılında Londra’da kurulmuştur. Mimari olarak eski ve modern binalara sahiptir. Queen Mary Üniversitesi ‘University of London’ parçasıdır ve aynı zamanda İngiltere’nin önde gelen Russel Group üniversitelerinden biridir. Her yıl 160 farklı ülkeden öğrenci bu üniversitede eğitim alır. Dünyanın en çeşitli öğrenci nüfusuna sahip kurumlarından biridir.

Queen Mary Üniversitesi’nin Londra’nın doğusunda ve Londra’nın merkezinde kampüsleri vardır:

Mile End kampüsü, Londra’nın en büyük müstakil kampüslerinden biridir. Tarihi Regent Kanalı’nın yanında yer alır. Şaşırtıcı derecede yeşil ve huzurlu bir yerdir.  Oteller, kafeler, barlar ve gece kulüplerinden 24 saat açık bir kütüphaneye, bilgisayar laboratuvarlarına ve spor tesislerine kadar yaşamak, okumak ve sosyalleşmek için ihtiyacınız olan her imkana sahiptir.

Whitechapel Kampüsü, Tıp ve diş hekimliği kampüsüdür. Royal London hastanesinin hemen yanındadır. Whitechapel, semt pazarı ve Whitechapel Galerisi ile ünlü canlı bir bölgedir. Kampüsün kendine ait bir kütüphanesi, Blizard Enstitüsü’ndeki son teknoloji laboratuvarları, kafeleri, barları, bilgisayar ve kitapçıları vardır. Whitechapel kampüsü öğrencileri, 10 dakika ilerisinde olan Mile End kampüsündeki tüm olanakları da kullanabilir.

Chapterhouse Square Kampüsü, Londra şehir merkezide yer alır. Barts Kanser Enstitüsü, William Harvey Araştırma Enstitüsü ve Wolfson Önleyici Tıp Enstitüsü’ne ev sahipliği yapar.

Lincoln Inn’ Field Kampüsü, Queen Mary üniversitesinin lisansüstü hukuk bölümü kampüsüdür.  Bu bölge, Kraliyet Adalet Divanı’na yakın, Londra’nın tarihi yasal merkezidir. Ayrıca Covent Garden ve Londra’nın Batı Yakası’na yakındır.

West Smithfield Kampüsü, Whitechapel kampüsü gibi, Tıp ve diş hekimliği öğrencileri içindir. St Bartholomew’un hastanesini (Barts) ve West Smithfield Tıp Kütüphanesini içerir. Aynı zamanda Queen Mary’nin bazı kardiyovasküler, kanser, epidemiyoloji ve halk sağlığı araştırma tesislerine sahiptir.

 

Queen Mary University of London, kimya, biomedikal, işletme, mühendislik bölümleri, hukuk, ekonomi, finans, film çalışmaları, dil bilimleri, tarih, matematik, fizik, enerji sistemleri gibi pek çok alanda Lisans ve Yüksek Lisans programları sunar.

Queen Mary University of London programlarında başlangıç dönemi Eylül’dür. Lakin spesifik bölümlerde farklı başlangıç tarihleri de olabilir. Başlangıç tarihleri, giriş şartları ve eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için Mayla Abroad İletişim formumuzu doldurabilirsiniz.