SOAS University of London

SOAS University of London 1916 yılında kurulmuş, Asya, Afrika ve Yakın ve Orta Doğu çalışmalarında uzmanlaşmış, Avrupa’nın önde gelen Yükseköğretim kurumudur.

SOAS kendini dünyanın ekonomik, politik, kültürel, güvenlik ve dini zorlukları hakkındaki güncel düşüncelerinin merkezi olarak tanımlar. SOAS University of London programları, hükümet politikasını ve dünyadaki bireylerin hayatlarını etkileyen; saha çalışmaları ve araştırmaları ile tanınan saygın akademisyenler tarafından verilmektedir. SOAS akademisyenleri; demokrasi, kalkınma, ekonomi, finans, kamu ve kurumsal politika, insan hakları, göç, kimlik, hukuk sistemleri, yoksulluk, din ve sosyal değişim programları ile ilgilenmektedir. Üniversitede toplam 5200 lisans ve yüksek lisans öğrencisi bulunur. 350 farklı alanda lisans, 115 farklı alanda yüksek lisans programları bulunur.

SOAS University of London’ın 2 kampüsü vardır. İki kampüs arası yürüme mesafesindedir.

Russell Square Kampüsü ( Ana kampüstür) ve Vernon Square Kampüsü. SOAS fakültelerine bağlı birçok enstitü vardır. Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Antropoloji & Sosyoloji, Sanat ve Arkeoloji, Tarih, Müzik, Felsefe Tarihi ve Din Bilimleri ve Medya Araştırmaları, Güneydoğu Asya Dilleri ve Kültürleri Fakültesi, Dilbilim Bölümü, Doğu ve Afrika Dil araştımaları, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi, Finans ve Yönetim Araştırmaları, Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar gibi fakülte ve bölümler sunulmaktadır.