University of East Anglia East Anglia Üniversitesi

University of East Anglia, İngiltere’nin Norwich şehrinde 1963 yılında kurulmuş, bir araştırma üniversitesidir. Norwich şehri Londra’ya tren ile 2 saat ulaşım mesafesindedir. Toplu ulaşımın gelişmiş olduğu Avrupa’nın nadir şehirlerindendir. University of East Anglia, 320 dönüme sahip bir kampüsü vardır. 100 farklı ülkeden öğrenci alır. Toplamda 15.000 üstinde öğrenci nüfusuna sahiptir. Öğrencilerine büyük kampüsü ile akademik, sosyal ve kültürel anlamda çok geniş imkanlar sunar.

Üniversitenin kampüsü içerisinde Pablo Picasso, Henry Moore, Francis Bacon ve Amedeo Modigliani gibi sanatçıların eserlerine yer veren halka açık bir sanat müzesi bulunmaktadır. Yine okul bünyesinde Sport England tarafından desteklenen ulusal yarışmada Quest, 2018 ödülü alan Sportspark, adında bir spor merkezi vardır. Öğrenciler University of East Anglia tarafından işletilen 200’den fazla kulüp ve derneğe katılma fırsatına sahiptir.

UEA kampüsünde bulunan binalar, İngiliz mimarisinin en güzel örneklerini temsil etmektedir. Bölgedeki pek çok bina İngiliz Kültürel Mirası listesine girmiş ve 30’dan fazlası da mimari ödüller almıştır.

University of East Anglia Norwich kampüsü 4 farklı fakültede eğitim imkanı sunar.

 Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi; Üniversitenin üne kavuşmasında önemli bir rolü vardır. Bu fakülte Sanat, Medya ve Amerikan Çalışmaları Tarih Edebiyat, Tiyatro ve Yaratıcı Yazma Politika, Felsefe, Dil ve İletişim Çalışmaları alanlarında eğiitm sunar.

Sağlık Bilimleri Fakültesi; Hemşirelik, tıp ve sağlık hizmetleri alanında eğitim sunar. University of East Anglia, Avrupa’nın en büyük ortak araştırma merkezlerinden biri olan Norwich Araştırma Parkı’nın bir parçası’dır.  Norfolk’a, Norwich Üniversite Hastanesine ve çeşitli yerel hastanelere kısa bir yürüyüş mesafesindedir.  UEA öğrencileri bu sayede bolca pratik deneyim imkânına sahip.

Fen Bilimleri Fakültesi; Biyoloji bilimlerinden eczacılığa kadar birçok alanda akademik programlar sunulmaktadır. Fen Bilimleri Fakültesi, Avrupa’nın en büyük ortak araştırma merkezlerinden biri olan ve 3000’den fazla bilim adamına, 80’den fazla bilim ve teknoloji şirketine ve dünya standartlarında çeşitli kuruluşlara ev sahipliği yapan Norwich Araştırma Parkının önemli partnerlerinden biridir.

 Sosyal Bilimler Fakültesi; Ekonomi, eğitim, coğrafya, uluslararası kalkınma, işletme, psikoloji ve toplumsal hizmet gibi birçok alanda akademik programlar sunmaktadır.

Başlangıç tarihleri, giriş şartları ve eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için Mayla Abroad İletişim formumuzu doldurabilirsiniz.