Exeter Üniversitesi

Exeter University, Russel Grubun bir üyesidir. İngiltere’nin güneybatısında yer alır. Londra’nın merkezinden iki buçuk saatten az mesafede bulunur ve ayrıca kara ve demir yollarıyla tüm İngiltere’ye bağlıdır. Exeter güvenli yaşam koşulları ile son yılların en popüler öğrenci şehri seçilmiştir. Şehir yaklaşık olarak 110 bin nüfusa sahiptir. Şehirdeki kafeler, restoranlar, barlar tarihi sokaklarla birlikte öğrenciler için güzel bir atmosfer oluşturmaktadır. Şehrin doğayla iç içe bulunması doğa ve spor seven öğrenciler için bir cennet gibidir.

Exeter Üniversitesi, dünya standartlarında araştırmaları ile ünlüdür. Üniversitenin 130 farklı ülkeden 22.085 öğrencisi vardır.

 

Exeter University- Business SchoolPenryn Kampüsü

Muhasebe, Ekonomi, Finans, İşletme, Bilim, Yenilik, Teknoloji ve Girişimcilik gibi bölümler bu fakültededir.

The College of Engineering, Mathematics and Physical SciencesPenryn Kampüsü ve Streatham Kampüsü

Mühendislik, Matematik, Fizik Bilimleri Fakültesi, iki kampüste yer almaktadır. Exeter’deki Streatham Kampüsünde Mühendislik, Matematik, Bilgisayar Bilimi ve Fizik ve Astronomi, Penryn Kampüsünde, Jeoloji, Maden Mühendisliği, Yenilenebilir Enerji ve Matematik bölümleri vardır.

College of Humanities, Penryn Kampüsü ve Streatham Kampüsü

Arkeoloji, Klasik Drama, Tarih, İngilizce, Film Çalışmaları, Modern Diller, Teoloji ve Din bilimi gibi bölümler bulunur.

College of Life and Environmental Science, Penryn Kampüsü, Streatham Kampüsü, St Lukes Kampüsü

Coğrafya, Psikoloji, Sağlık ve Spor Bilimleri gibi bölümler bu kampüslerde bulunur.

College of Social Sciences and International Studies, Penryn Kampüsü, Streatham Kampüsü, St Lukes Kampüsü

Arap ve İslami Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Felsefe ve Antropoloji gibi bölümler sunulmaktadır.

College of Medicine and Health, St Lukes Kampüsü

Tıp, Hemşirelik, Bimedikal, Neroscience gibi bölümler bu fakültededir.