King’s College London

King’s College London 1829 yılında ‘Dünyayı Daha İyi Bir Yer Haline Getirmek’ vizyonu ile bir grup seçkin politikacı ve din adamı tarafından kurulmuştur. Dünyanın önde gelen eğitim, araştırma ve hizmetleri merkezidir. Okulun, Rosalind Franklin ve John Keats dahil olmak üzere pek çok ünlü öğrenci ve çalışan kadrosu vardır. 12 Nobel ödüllü öğrencisi vardır.

King’s College London toplamda 5 kampüsü sahiptir:

Denmark Hill Kampüsü, Diş hekimliği, Tıp fakültesi, Psikiyatri, Psikoloji ve Sinirbilimleri kampüsüdür. Son yıllarda yaşamak ve çalışmak için en heyecan verici Londra bölgelerinden biri olan Camberwell’de bulunur.

Guy’s Kampüsü, Bu kampüs Thames Nehri’nin güneyinde, Guy’s hastanesinin hemen yanında bulunur. Tıp fakültesi ve Diş hekimliği bölümü bulunur. Yakınında pek çok bar, restoran, market vardır.

St Thomas Kampüsü, Londra’nın merkezinde, Thames Nehri’ne bakan, Westminster Bridge’in yanında ve Parlamento Binası’nın karşısında yer alır. Tıp ve Diş hekimliği bölümleri vardır. St Thomas kampüsü, Waterloo Kampüsü’nden nehir boyunca sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir.

Strand Kampüsü; Sanat ve Beşeri Bilimler, Dickson Poon Hukuk, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Kamu Politikası, İngiliz Dil Merkezi ve İşletme Fakültelerine sahiptir.

Waterloo Kampüsü, Florence Nightingale Hemşirelik ve Ebelik Fakültesi bu kampüste bulunur. Ayrıca Tıp ve Kamu Politikası fakülteleri de vardır. Waterloo kampüsü, London Dental Education Center (LonDEC) ve Dental Institute’un bir parçasıdır.

King’s College London başlangıç tarihleri, giriş şartları ve eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için Mayla Abroad İletişim formumuzu doldurabilirsiniz.