ACSENDA School of Management

ACSENDA School of Management Kanada’nın British Columbia eyaletinde, Vancouver şehrinde lisans programları sunan uluslararası bir işletme yönetimi ve liderlik üniversitesidir. Küçük sınıfları, eğitmenlere açık erişimi ve en son teknolojinin kullanımı ile ön plana çıkar. Eğitimde, öğrencilerin güçlü yönlerini anlamayı ve işletme yönetimi bilgilerini geliştirmeyi hedef alır.

Acsenda dünya çapında İşletme ve Lisansüstü Programları ile dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim konusunda uzmanlaşmıştır.

ACSENDA School of Management (ASM) iş kariyerine ve mesleki yollara bağlı özel lisans dereceleri sunar. ASM öğretim üyeleri, öğrencileri küresel işletme ortamında çalışmaya hazırlamak için hem akademik niteliklere hem de gerçek dünya deneyimine sahiptir.

2004 yılından beri sunulan dört yıllık İşletme Lisans (BBA) derecemiz, ACSENDA School of Management‘ta temel akademik programdır.

Okulda Sunulan Lisans Programları:

Bachelor of Business Administration (BBA) – İşletme Yönetimi Lisans Programı

BBA, öğrencileri küreselleşme, yenilikçilik ve rekabetçiliğin zorluklarını karşılamaya hazırlayan dört yıllık bir lisans programıdır. BBA içindeki konsantrasyonlar, kariyer hedeflerinizle ilgili olan bir iş konusundaki derinlemesine çalışma için seçenekler sunar. BBA mezunları, uluslararası işletme, pazarlama, muhasebe, insan kaynakları yönetimi ve diğer iş alanlarında kariyer yapmalarını sağlayan bilgi, beceri ve niteliklere sahip olur.

Bachelor of Hospitality Management (BHM) – Turizm İşletme Yönetimi Lisans Programı

Turizm İşletme Yönetimi Lisans Programı (BHM), endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz bir şekilde tasarlanmış dört yıllık bir lisans programıdır.

Turizm Yönetimi küresel bir iştir. Bir iş odağı aracılığıyla, Konaklama Yönetimi Lisansı, liderlik ve yönetim becerilerini bugünün endüstri liderlerinin aradığı kilit stratejik ve operasyonel becerilerle birleştirir.

Program kapsamında, öğrencilerin sınıf içi öğrenimlerini zenginleştirmek ve öğrencileri turizm sektöründe liderliğe hazırlayacak altı aylık bir staj programı da sunulmaktadır.

Her iki lisans programı mezunları, mezuniyetlerinden sonra +3 yıl post-graduate work permit (mezuniyet sonrası kalma ve çalışma izni) hakkı elde eder.

Başlangıç tarihleri:

Yılda 4 program başlangıcı vardır: Ocak-Nisan-Temmuz ve Ekim

Başvuru:

  • Lise Diploması (min. 70 ortalama)
  • Transkript
  • Pasaport

Ve  Mayla Abroad Danışmanınız ile başvuru yapabilirsiniz.

İstenen dil seviyesi nedir?

  • Direkt başvurularda IELTS 6.5 / TOEFL 84 dil skoru veya okulun dil yeterlilik sınavında başarı sağlama koşulu aranır. Pathway ve/ya hazırlık programları üzerinden de bölüme geçiş yapmak mümkündür.

Kimler başvurabilir?

  • Kanada’da üniversite okumak isteyen lise mezunları
  • Türkiye’deki bir üniversitede okumakta olan ve eğitimlerine Kanada’da devam etmek ve Kanada’lı bir üniversiteden mezun olmak isteyen ara sınıf öğrencileri –> Kredi transferi mümkün olup, ne kadar süre ile muafiyet alabileceğiniz konusunda yetkili Mayla Abroad Danışmanınız sizlere yardımcı olacaktır.
  • Türkiye’de lisans mezuniyeti olan öğrencilerà Kanada da üniversite mezuniyeti edinmek isteyen üniversite mezunları, Türkiye’de aldıkları kredilerin ilintili olanlarını transfer etmek suretiyle, 4 yıldan kısa sürede (minimum 2 yıl) çift üniversite mezuniyet elde edebilir. Kredi transferi mümkün olup, ne kadar süre ile muafiyet alabileceğiniz konusunda yetkili Mayla Abroad Danışmanınız sizlere yardımcı olacaktır.

Post-Graduate Work Permit:

ACSENDA School of Management bünyesinde minimum 2 yıllık bir programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, eğitimleri süresince part-time, mezuniyet sonrasında ise +3 yıl full-time çalışma iznine başvurma şansına sahiptirler.

Böylece hem eğitimleri sırasında Kanada iş hayatını yakından tanıma fırsatı elde edebilirler, hem de mezuniyet sonrası Kanada’da kalmak isterlerse, göçmenlik yolunda en önemli aşamalardan biri olan full-time çalışma iznine başvurma hakkına sahip olabilirler.

ACSENDA School of Management, Türk öğrencilere özel burs olanakları sayesinde, öğrenciler her yıl üst üste yaşanılacak en güzel şehirlerden biri seçilen Vancouver’in merkezinde eğitim alma şansına sahip olabilirler, hem de bu eğitime neredeyse kolejlerin diploma programlarından bile ekonomik maliyetlerle ulaşabilirler.

Akademik başarıya bağlı olarak 10.000 CAD’a kadar burs olanakları mevcuttur;  burs imkanları için lütfen Mayla Abroad Danışmanınız ile iletişime geçiniz.

Program ve hazırlık bilgileri

Program Süre Kredi Yaklaşık Yıllık Eğitim Ücreti**
Bachelor of Business Administration (BBA) – İşletme Yönetimi Lisans Programı 4 Yıl 120 kredi

(40 ders)

16.000 CAD
Bachelor of Hospitality Management (BHM) – Turizm İşletme Yönetimi Lisans Programı 4 Yıl 123 Kredi

(39 ders)

15.500 CAD
İngilizce hazırlık (EAPP100) 12 Hafta 3 kredi

(1 ders)

5.000 CAD
Matematik hazırlık (sözel bölüm mezunları için) 12 Hafta

**Ücretler gösterge niteliğinde olup, başvurulan başlangıç dönemi için nihai ücret bilgisini Mayla Abroad Danışmanınızdan teyit ediniz.

Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ACSENDA School of Management Türkiye Resmi Acentası’dır.

Başvuru işlemleri, Kabul süreci, Vize süreci gibi işlemlerde Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunmaktadır.

Direkt başvuru için İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere Şartlı Kabul Başvurusu yapmaktayız.

İngilizcesi yetersiz öğrenciler ACSENDA School of Management’ın kendi bünyesindeki dil eğitimi programlarını veya anlaşmalı çalıştığı dil okullarını tercih edebilir.

Detaylar için Mayla Abroad eğitim danışmanları ile görüşebilir, Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.