Eğitimlerini yurt dışında almak isteyen öğrencilerin en sık sorduğu sorulardan birisi de eğitimleri esnasında çalışma izinlerinin olup olmayacağıdır.

Pek çok öğrenci, yurt dışı eğitimlerini alırken harçlıklarını çıkarabilmek, masraflarını azaltabilmek gibi düşüncelerle çalışma olanaklarını araştırır; diğer yandan oldukça fazla sayıda öğrenci de yurt dışı eğitimlerini yurt dışı iş tecrübesi ile zenginleştirip eğitimlerinden maksimum katma değerle dönmeyi amaçlar.

Bu konudaki uygulamalar ülkeden ülkeye farklılık gösterebildiği gibi, aldığınız eğitimin türüne göre de değişkenlik arz edebilir. Aşağıda, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerdeki çalışma izin prosedürlerini sizin için derledik.

Yandaki menüden, gitmeyi planladığınız ülkedeki öğrenci çalışma izinleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak için, lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Ülkelerin kalma ve çalışma izin prosedürleri, her ülkenin kendi inisiyatifinde olup her ülke bu konudaki mevzuatta değişikliğe gidebilir. Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bilgilerin güncelliğine azami gayret göstermekteyiz; ancak mevzuat değişikliğinden doğan değişiklikleri her ne kadar web sitemize mümkün olan en kısa sürede yansıtmaya çalışsak da, sitemizde iletilen metinler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılık arz etmez. Eğitim almayı planladığınız ülke ve gitmeyi planladığınız dönemle ilgili en güncel bilgileri, eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerek mutlaka teyit ediniz.