International House 1953 yılında ilk okulunu Cordoba İspanya’da açmıştır. İngilizce öğretmen eğitimi olan CELTA kursunu ilk olarak sunan okul International House şu anda 160’ın üzerinde okulu ile 50 ülkede hizmet vermektedir.

IH London 1959 yılında Endell Street’de kurulmuş, bugün ise Covent Garden’a yakın bir konumda bulunmaktadır.

IH- INTERNATIONAL HOUSE LONDON

IH- INTERNATIONAL HOUSE LONDON

International House London, dil kursları ve öğretmen eğitimi programlarında elli yılı aşkın tecrübeye sahip olan popüler bir okuldur. Covent Garden’ın yakınında tam donanımlı bir okulda bulunan International House London, 150 ülkeden her yıl 8000’in üzerinde dil öğrencisi ağırlamaktadır. Öğrenciler IH Londra’nın canlı ve çok kültürlü atmosferinde öğrenmenin tadını çıkarırken, yeni arkadaşlar edinmekte ve şehrin heyecanını birlikte yaşamaktadır.

IH London okulu öğrenciler ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiş ferah bir binada yer almaktadır. 56 modern sınıfı bulunan IH London’da sınıflarda interaktif akıllı tahtalar kullanılmaktır. Okulda kişisel öğrenim için özel öğrenim alanları ve dijital olanaklar bulunmaktadır. Okul aynı zamanda IELTS, TOEIC ve Cambridge sınav merkezidir.

Okulda Sunulan Programlar: Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Günlük Konuşma İngilizcesi, Eğitim İngilizcesi, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık Programları, Cambridge Sınavlarına Hazırlık, Teacher Training Kursları

Konaklama Alternatifleri:

  • Aile yanı konaklama (tek kişilik ya da çift kişilik oda, özel ya da paylaşımlı banyo opsiyonu ve sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil opsiyonu ile)
  • Shared house konaklama (tek kişilik ya da çift kişilik oda, paylaşımlı banyo ve mutfak, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği opsiyonu)

IH- INTERNATIONAL HOUSE MANCHESTER

International House – Manchester

IH – Manchester bünyesinde dil eğitimi haricinde 2006 yılında kurulan bir de futbol akademisi bulunmaktadır. Okulda İngilizce harici 7 farklı dil için de eğitim verilmektedir.

Okulda Sunulan Programlar: Genel İngilizcce, IELTS Hazırlık, Grup Dersleri

Konaklama Alternatifleri:

  • Aile yanı konaklama (sabah kahvaltısı dahil opsiyon, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil opsiyon, özel ya da paylaşımlı oda opsiyonu)
  • Residence konaklama (paylaşımlı ya da tek kişilik oda opsiyonu)