Dublin City Univesity İrlanda’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Dublin şehir merkezinin 5 km kuzeyinde bir yerleşim bölgesinde bulunan kampüs, 85 dönüm büyüklüğündedir. DCU, Dil, İşletme, Hukuk, Bilim, Mühendislik, Hemşirelik ve Bilgisayar gibi birçok fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. DCU 1989 yılında kurulmuştur ve 16.000’in üzerinde öğrencisi vardır.

DUBLIN CITY UNIVERSITESI

Dublin City Üniversitesinde bulunan Dil Okulu, İngilizce eğitimi için 80’den fazla ülkeden gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Ve İngilizce dil öğretimindeki başarısıyla ün kazanmıştır. Dublin City University English Language School’un en büyük amacı öğrencilere en iyi hizmeti ve eğitimi sunmaktır. Günlük hayatınızda ihtiyaç duyacağınız her şeyi okul kampüsü içinde bulabilirsiniz. Ücretsiz Wi-Fi, mini-market, spor salonu, yüzme havuzu,  Bank of Ireland’ın bir şubesi, eczane, fotokopi merkezi, kuaför, müzik odası, restoran, kafeler, Starbucks ve bisiklet koyma alanları gibi aklınıza gelebilecek her şey mevcuttur.  45 tane de sınıf vardır ve bu sınıflarda alanında uzman İngilizce öğretmenlerinden ders alınır.  Dublin City Üniversitesi İngilizce Dil Kurusunda profesyonel veya akademik gelişim için ve gireceğiniz İngilizce sınavlarında performansınızı arttırmak için özenle hazırlanmış içeriklerle İngilizce derslerini alabilirsiniz ve kendinizi iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Okulda Sunulan Programlar: Genel İngilizce, Akademik Yıl Programları, Öğretmen Eğitimi Programı, IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge Sınav Hazırlık Programları, İş İngilizcesi Programları

Konaklama Alternatifleri:

  • Aile yanı konaklama (sabah kahvaltısı dahil opsiyon, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil opsiyon)
  • Residence konaklama