Mühendisler için İngilizce

İngilizce, eğitim de olduğu gibi iş dünyasında da kullanılan en yaygın dildir. Dünya genelinde İngilizce 54 ülkede 400 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulur. Dolayısı ile İngilizce diline hakim olmanın iş dünyasında gücü büyüktür.

Yabancı sermayelerin ve uluslararası firmaların ülkemizdeki yatırımlarını arttırmaları, faaliyet alanlarını genişletmeleri sonucunda, Türk firmalarının kendilerini iş dünyasında kabul ettirmesi, dünya çapında tercih edilir bir noktaya gelmesi için çalıştırdıkları elemanlarının İngilizce dil yeterliliğine sahip olma gerekliliğini her geçen gün arttırmaktadır.

Türk mühendislerimizin ve mühendis adaylarımızın gerek uluslararası firmalarda gerekse Türk firmalarında işe başlayabilmeleri için önce genel İngilizce dil seviyelerini sonrasında ise teknik/ mühendislik alanındaki İngilizce dil bilgilerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Yurtdışında belli başlı kurumlarda, belirli tarih aralıklarında ve belirli sürelerde mühendislere yönelik özel Mühendisler İçin İngilizce programları sunulmaktadır.

Yurtdışında mühendisler için hazırlanan programlarda, meslektaşlarınız ile doğru ve net iletişim kurmanız, düşüncelerinizi doğru ifade etmeniz, iş toplantılarına verimli katılım sağlamanız, alanınızdaki teknik dili açık kullanmanız, farklı kültürler ile çalışma konularında kendinizi rahat hissetmeniz hedeflenmektedir.