Programın adı: Cambridge CELTA Programı

Programın sunulduğu merkez: Cambridge

Program başlangıç tarihi: Belirli başlangıç tarihleri vardır.

Programın süresi: 4 Hafta

Minimum katılım yaşı: 18

Programa minimum İngilizce katılım seviyesi: Advanced (C1 Level)

Haftalık ders sayısı: 28 yada 33 ders

CELTA programı katılımcıları, yabancı öğrencilere dil öğretme teknikleri ve yazılı ödevler üzerinden almış oldukları puanlar üzerinden değerlendirilirler. Ayrıca, CELTA sertifikası adaylarının etkili dil öğretmeni olmak için gerekli becerileri geliştirme potansiyeline sahip olmaları gerekir.

Programa katılım için öğretmenlik deneyimi şart değildir. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara Cambridge English Language Assessment CELTA sertifikası verilir.

Studio Cambridge CELTA sertifika programları, 4 haftalık bir sürede en az 106 tema saatinden oluşur. Kurs yoğun ve zahmetlidir ve İngilizce öğrenmenin ve öğretmenin altında yatan temel ilkelere ve bunların sınıfta kullanılan metodoloji üzerindeki etkilerine odaklanır.

CELTA programı, Öğretme metodolojisi, Denetimli ders hazırlığı, Öğretmen adaylarının akran gözlemi ve gözlemi, Küçük yabancı uyruklu öğrenci gruplarıyla öğretmenlik uygulaması ve geri bildirim, Sınıf Yönetimi, 4 yazılı ödev, Malzeme ve profesyonel gelişim gibi konuları içerir.

Studio Cambridge, CELTA programları, ücretleri ve başlangıç tarihleri için Mayla Abroad iletişim formunu doldurabilirsiniz.