Stafford House International

İngiltere – Londra

Stafford House “Hello Future” sloganı ile öğrencilere İngiltere, Amerika ve Kanada’da toplam 10 merkezde dil eğitimi ve özel amaçlara yönelik çeşitli kurslar sunmaktadır. Okulları öğrencilerin ihtiyaçlarına göre donanımlara sahip ve dizayn edilmiştir. Bu özel amaçlara göre sunulan kurslar ise Kariyer Hazırlık (CPA) ve  Profesyonel Sertifika Programları olarak geçmektedir.

PROFESYONEL SERTİFİKA PROGRAMLARI:

İngiltere; Londra

Profesyonel Sertifikalar, Kanada, İngiliz veya Amerikan ortamında iş becerilerini geliştirmek, profesyonel network ve özgeçmiş oluşturmak isteyen öğrenciler için idealdir.

Okulda Sunulan Programlar:

  • Marketing
  • Business Management
  • Project Management

Yukarıda sunulan alanlardaki bu programların içeriği, üniversite profesörleri tarafından hazırlanmıştır ve doğrudan alan dersi olarak sunulmaktadır.

Öğrenciler, okulda deneyimli hocalardan aldıklari derslerin yanısıra, işletmeleri ziyaret ederek ve uzman konuşmacıları dinleyerek profesyonel iş yaşamını yakından tanıma fırsatı bulurlar.

Kimler Katilabilir?

İngilizce seviyesi “Upper-Intermediate ve üzeri” olan öğrencilerimiz katılabilirler. Ancak seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz de Profesyonel Sertifika Programları öncesinde Genel İngilizce alarak yeterli seviyeye erişebilirler. 

Program Seçenekleri ve Süreleri Ne Kadardır? 

  • Marketing (4 hafta)
  • Business Managament (4 hafta)
  • Project Managent (4 hafta)

 Marketing Bölümünün Odak Noktası:

Günümüzün etkileşimli dünyasında başarılı olmak için gereken becerileri ve stratejileri öğretmeyi hedefler. Öğrenciler bu programda, problem çözme yaklaşımına büyük önem vererek, bir pazarlama planını değerlendirme, geliştirme ve sunma araçlarını öğreneceklerdir.

Bu programda özellikle küresel/dijital pazarlama, sosyal medya ve e-Business gibi derslere ağırlık verilmektedir.

Marketing Bölümünde Neler Öğreneceksiniz?

Bu programı tercih eden öğrenciler müşteri odaklı pazarlama stratejilerinin ve pazar seçiminin yanı sıra ürün geliştirme, yaşam döngüsü, planlama ve fiyatlama gibi konuların da püf noktalarını öğrenecek bunların haricinde promosyonel karar vermenin temelleri hakkında da bilgi sahibi olacaklardır.

Merketing programı, günümüzün etkileşimli dünyasında başarılı olmak için gereken becerileri ve stratejileri öğrenmek için tüm fırsatları sunmaktadır. Öğrenciler, problem çözme yaklaşımına büyük önem vererek, bir pazarlama planını değerlendirme, geliştirme ve sunma araçlarını öğrenecekler.

Project Management Bölümünün Odak Noktası:

Proje ve genel yönetim becerilerini kapsamlı bir şekilde öğrenerek bir planın başlatılmasından projenin yürütülmesine kadar gerekli tüm adımları öğrenmek.

Project Management Bölümünde Neler Öğreneceksiniz?

Management programlarını, bütçeleri ve riskleri yönetmeyi
Bir iş vakasının nasıl oluşturulduğunu
Yeni projelerin nasıl analiz edildiğini
İş hattı sürecinin takibini
Bir projenin nasıl planlanıp ve yürütüldüğünü

Yukarıda bahsedilen tüm aşamaları öğrenciler, sınıf çalışması, vaka çalışmaları ve bir ekip projesi ile Proje Yönetimine kapsamlı bir genel bakış öğrenirler.

Business Management Bölümünün Odak Noktası:

Bir uygulama ortamında güncel yönetim uygulamalarını öğrenme. Öğrenciler Business Management programında, önceki öğrenim ve çalışma deneyimlerinden faydalanacak ve sadece bir işletmeyi değil aynı zamanda insanları da yönetmeye yönelik başarı stratejilerini öğreneceklerdir.

Business Management Bölümünde Neler Öğreneceksiniz?

Bir organizasyon içinde yönetim ve liderliğin rolü
Kendi liderliğinin nasıl geliştirileceği
Profesyonel ilişkilerin nasıl geliştirileceği

Yukarıda bahsedilen tüm aşamaları öğrenciler, sınıf çalışmasına, vaka çalışmalarına ve bir ekip projesine göre İşletme Yönetimi’ne genel bir bakış olarak öğreneceklerdir.

Haftalık Ders Saatleri Nedir? 

  • Haftalık 20 derslik, 25 derslik ve 30 derslik opsiyonları bulunur.

 

Hangi Vize Türüne Başvurmak Gerekir? 

  • İngiltere (Londra):

Dil okulu vizesi ile aynıdır. Programa katılacak öğrencilerimiz 6 aydan kısa öğrenci vizesi ile kursa katılabilirler.

Öğrenci isterse sadece 4 hafta sertifika programı alabilir veya başka bir kurs türü ile birleştirebilir. Böylece kurs süresi 6 aya kadar olan kurslar için kısa dönem (6 aya kadar) ziyaretçi vizesi ile başvuru yapılabilir.

.

Program Başlangıç Tarihleri:

London:
2019: 2 Ocak, 25 Mart, 17 Haziran, 9 Eylül (kurs uzunluğu; 4 hafta)